YOK ARTIK!

Garip gelişmeler, halkın nabzını ölçmekten daha fazlası sabır noktasına doğru ilerleyen olaylar meydana geliyor laik,demokratik Türkiye Cumhuriyeti ve onun destanlarla adını dünyaya duyurduğu şehitler diyarı Çanakkale ilinde…

“Olur böyle şeyler” deyip kenara atılacak cinsten de değil bu yaşananlar…

CNNTürk’te Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programının konuklarından AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan; “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” diyor…

‘Hoppala paşam, Malkara Keşan’

Mahalle ağzı ile gazete sayfalarına köşe yazısı yazılamayacağını bilirim, bilirim de  bir devleti yıkmadan yenisinin nasıl kurulacağını bilemem. Oysa ki; güzel ülkemde ‘Devletin manevi şahsiyatını tahkir, yıkıcı faaliyetlerde bulunmak” gibi eylemlerin müsebbibi sürekli olarak solcular gösterilmiştir.

“İstisnalar kaideyi bozmaz” diyenlere de saygılıyım…

Merakım; “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” diyen AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan’a soruşturma açılıp sonrasında yargılanıp yargılanmayacağı yönündedir.

Gelişmelere göre ben de birkaç iddialı cümle kurup hukuken emsal göstereceğim de…

Gelelim Çanakkale’nin ‘skandal’ olayına…

Sarıklı, sakallı, cüppeli polis memuruna.. Kimi kaynaklara göre sekiz ay, kimi kaynaklara göre beş aydır Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde görev yapıyormuş. Emniyet kademesinin haberi olmaması mümkün değil, değil de bu şekilde görev yapmasına nasıl izin verildiğinin de açıklanması mümkün değil.

Ne olacak şimdi?

“Gereği yapılacak. Soruşturma, müfettiş raporu, sağlık raporu vs ile başka bir ile tayin mi? Maaş kesinti cezası mı? Yoksa meslekten men mi?”

Hangisi?

Takip etmek gerekli…

Bayramiç ilçesinde yıllardır oturan bir arkadaşım şu notu iletiyor…

“Adam karakolun içinden hiç ayrılmazdı. Sakallı ve sarıklı. Biz onu istihbaratçı zannederdik. Çarşı Camii’nde herkes onu tanır, oradan ayrılmazdı ki…”

Çanakkale’den bir arkadaş ise  şöyle diyor;

“Abi adamın facebook sayfasına bir bak, bugüne kadar neler yazmış bir oku. Sonra artık yazı mı yazarsın, kafayı mı sıyırırsın bilemem”

Tavsiyeye uyup baktım…

Anlatmam mümkün değil o sakallı, sarıklı polisi…

“Yok artık” demekte yeterli değil biliyorum ama önce soruşturma sonucunu bekleyelim diyorum…

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com