Kendisi de gitti gölgesi de

Yaşanan dolu felaketinden sonra zarar gördüğü için dalları kesilen çınar ağacının gölgesi yerini brandalara bıraktı.

Geçtiğimiz haftalarda Lâpseki’de bir dolu felaketi yaşanmış, civarda birçok meyve bahçesi zarar görmüştü. Lâpseki, Deveciler kahvesi önündeki asırlık çınar da afetten nasibini aldı.  Kahveye gelenleri yıllardır gölgesi altında barındıran ağacın dalları kırılınca, ağaç gölgesi yerini brandaya bıraktı.

Kesilen çınar, esnaf ve halk arasında tartışma yarattı.  Kimileri ağacın tek bir kırık dalı için, öncesinde gelen şikâyetler sebebi ile bütün dallarının kesildiğini iddia ederken, kimileri de bütün dallarının kesilmesinin gerekli bir işlem olduğunu dile getirdi.

Hasan Ersin isimli bir vatandaş ise ağacın dallarının kesilmesinin işin uzmanlarının kararı olduğunu dile getirerek, “Ağaç artık budanmış, afetten sonra dallar kırılmış, bunun üzerine polemik yaratmaya gerek var mı? Suyu bulandırıp balık avlamaya benzer bu iş!   Zaman geçsin, yine dalları da olur, gölgesi de olur.” dedi.  Emekli öğretmen Hasan Sönük ise durumu eleştirerek; “Afetten önce çınar yaprakları yüzünden defalarca şikâyet dilekçesi verilmişti. Bir dalı afette kırılınca bütün dallarını kestiler. Yaz günü ağaç böyle kesilir mi?” dedi.

Esnaf Suat Uzun da durumla ilgili; “Sürekli şikâyet ediliyordu zaten, afet bahanesi oldu. Kendisi ile birlikte gölgesi de gitti.” dedi.

Kadir Kocaman ise; “Kahvenin önünde gölge oluyordu. Afette bir dalı kırıldı, komple budadılar. Üstüne branda gerdik. Zaten sürekli yaprakları yüzünden şikayet ediliyordu.” dedi.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com