İKİ RAPOR

5 sene önce Cemal Oral Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz ay ekonomi sayfalarında öne çıkan başlıklar belli olurken, Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısının temmuz ayı sonu itibariyle 5 milyon kişiyi geçmesi ve ülkemize gelen turist sayısında yaşanan artış haberleri başta olmak üzere ekonomi gündeminin zirvesinde turizmin yer aldığı belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress’in her ay düzenli olarak yayınladığı “Ekonomi Gündemi” raporuna göre yazın iyice hissedildiği şu günlerde turizm sektörü ile ilgili geçen ay yazılı basına 23 bin 502 haber yansıdığı tespit edildi.

Gayet net bir rapor…

O turizm raporundaki gelişmelerin 2018 Troia Yılı ile birlikte Çanakkale’ye de yansımasını özlemle bekliyoruz.

Bir başka raporda ise şöyle deniliyor…

SU KAYNAKLARIMIZ TEHDİT ALTINDA

Küresel ısınma ve bilinçsiz tüketimler sonucunda dünyadaki su kaynakları her geçen gün tehdit altında kalıyor. Türkiye’de son 50 yıl içerisinde Van Gölü’nün üç katı büyüklüğünde sulak alan kurutuldu. Özellikle dağlarda bulunan küçük göllerle birlikte 120’den fazla tabii gölün tehdit altında olduğu belirtiliyor.

Ajans Press Medya Takip Merkezi, su kaynaklarının yaşadığı sorunlar ve kuraklaşma ile ilgili medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in yaptığı incelemeye göre; bilinçsiz su tüketimi, yanlış su politikaları, insan etkisiyle kuruyan göller, küresel ısınma gibi birçok faktör medyada geniş yansıma buldu. DSİ verilerini inceleyen Ajans Press, Türkiye’de kullanılabilir yer üstü ve yer altı su potansiyelinin yılda ortalama 112 milyar m3 olduğunu tespit ederken bu rakamdan 54 milyar metreküpünün her yıl tüketildiğini belirledi. Kullanılan su potansiyelinin 40 milyar metreküpü tarımda, 7 milyarı içme suyu ve 7 milyar metreküpü ise sanayide kullanılıyor.

Bir reklam vardı…

Nasıldı?

“İmaj hiçbir şeydir, susuzluk her şey”

 


Bu haber 05/08/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 151 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com