Hayvan Sevmeyen İnsan Sevemez

Çarşamba Postası gazetesi grafikeri Gökçe Akkoç, güzel bir anı ve paylaşımla güne başlıyor ve sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşıyor. Gökçe Akkoç; son günlerde görmeyi özlediğimiz güzel fotoğraflardan birini tanıklığıyla yazmaya başlıyor.

“Hayvanlara karşı gösterilen ilgisizlik son yıllarda duyarsızlık olarak kendini gösteriyor. Çok sayıda kötü örneklerine rastlıyoruz. İyi örnekler de görmek mümkün. Sabah erken saatlerde dışarıdan gelen sesler dikkatimi çekti. Dost ve Max isimlerinde 2 golden cinsi köpeğimiz var. Onlarla ilgili bir sorun olduğunu düşünerek balkona çıktım. Bir de ne göreyim. Biga Belediyesi’nin temizlik işçisi köpekle konuşuyor, köpeği seviyor. Bu güzel ve doğal sahneyi bozmak istemedim. O sırada fotoğraf çektim. Gün içinde de sosyal medya hesabımdan paylaştım. Hayvan sevmeyen insan sevemez! Biga Belediyesi’nde böyle çalışanlar görmek mutluluk verici…

Böyle yüreği güzel insanları kaybetmemek lazım. Ben de sosyal medyadan ve çevremden aldığım olumlu tepkilerin de etkisiyle Biga Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı şantiyeyi ziyaret ettim. Evli ve iki çocuk babası temizlik işçisi Onur İbiş ile tanışma şansım oldu. Kendisi göstermese de 30 yaşında yüreği güzel bir insan.

“Ben her sabah severim. Kendini sevdirmek için mutlaka gelir yanıma. Bu sabah konuştum. Yarın yine geleceğimi söyledim ona” diye anlatıyor Onur.

Onun için sıradan bir olay. Hepimiz için sıradan olması gereken bir olay. Ama maalesef günümüzde böyle küçük ve güzel örnekleri görmek ve paylaşmak zorundayız. Dikkat çekmeliyiz. Buarada Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait şantiyeye giderken önyargılarımla gitmiştim. Çöpler, kirli bir ortam, sürekli kötü kokular bekliyordum. Bambaşka bir ortamla karşılaştım. İlgilenildiği çok belli olan bir bahçe, güvercinler, tavuklar ve çok sevimli köpekler… Onur’la birlikte minik yavrularla fotoğraf çektirdik, samimi bir şekilde sohbet ettik. Böyle bir ortamda çalışan insanların hayvan sevgisine şaşırmamak lazım. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın bu konudaki duyarlılığını biliyorum. Başkanından müdürüne, müdüründen işçisine Biga Belediyesi’ni tebrik ediyorum.

Benim güne mutlu başlamamı sağlayan Onur’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Yüreği güzel insanlara sahip çıkalım.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.