TÖMER Öğrencilerinden Müdür Dokuz’a Ziyaret

TÖMER- Yunus Emre Enstitüsü işbirliği ile Çanakkale’ye gelen öğrenciler, protokol ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne giden öğrenciler en iyi şekilde ağırlandı.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü haberine göre; Türk dilini ve kültürünü gerçekleştirdiği eğitim ve kültürel faaliyetlerle dünyanın dört bir köşesine taşıdığı bilinen Yunus Emre Enstitüsü, her yıl on binlerce insana Türkçe öğretiyor.

Yunus Emre Enstitüsü’nün yurt dışındaki Türkçe kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerler ile yurt dışındaki üniversitelerin Türkoloji bölümlerinde okuyan yabancı öğrenciler, “Türkçe Yaz Okulu” programı kapsamında Türkiye’ye geldi.

“Türkçe’nin izinde Rotamız Türkiye” kapsamında 24 Temmuz-20 Ağustos 2017 tarihleri arasında 57 ülkeden 700 öğrenci  ülkemize gelirken, Çanakkale olarak 18 öğrenci misafir ediliyor. Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yunus Emre Enstitüsü Çanakkale Uluslararası Yaz Okulu öğrencilerini hizmet binasında ağırlayarak, müze ve ören yerlerine girişlerinde gerekli desteği verdi ve Çanakkale’nin tarihi, arkeolojik zenginlikleri konusunda öğrencilerin bilgilendirilmesi sağlandı., , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com