Hangi okulların formaları değişti?

Merkez’de 7 ilk ve orta okulun formaları değişti. Yeni formalar dükkanlarda yerini aldı. Tek bir okul üreticilere gönderecekleri formanın numunesini henüz seçmedi.

Atatürk İlköğretim ve ortaokulu, Fatma Şemsettin İlköğretim Okulu, Vali Fahrettin İlköğretim Okulu, Gazi Ortaokulu, Turgut Reis Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nun okul üniformaları değişti.

Milli Eğitimden gelen genelgeye göre okul yönetimleri üniforma değişikliklerini 31 Mart’a kadar bildirmek zorunda. Özlem Kayalı İlköğretim Okulu da bu değişikliği bu süre içerisinde bildirdi. Ancak henüz değişen üniformanın numunesi belirlenemedi.  Numuneler belirlendikten sonra formaların bir de imalat süreci olacağı için çocuğu Özlem Kayalı İlköğretim Okulu’na çocuğunu gönderecek olan velilerin bir süre daha beklemesi gerekiyor.

Edinilen bilgiye göre bazı okulların forma alışverişi için velilere yönlendirme yaptığı öğrenildi. Aynı yönlendirme her sene kırtasiye alışverişinde de yaşanıyor.

2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

Dilek Akşen Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com