İl Özel İdareye Tarla Bağışı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı ikinci oturumu İl Özel İdare toplantı salonunda Ömer Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Mustafa Yücel isimli vatandaş tarafından İl Özel İdareye Kumkale Köyü’nde tarla bağışı yapıldı.

İl Genel Meclisinin Ağustos Ayı ikinci oturumu önceki gün gerçekleştirildi. İl Özel İdare binası toplantı salonunda saat 16.00’da başlayan toplantıya MHP Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer, mazeretli olduğu için katılım sağlayamadı. Yapılan yoklama sonrası yeterli çoğunluğun sağlanması üzerine Başkan Ömer Şahin tarafından meclis toplantısı açılışı yapıldı. Meclis üyeleri tarafından gündeme ek olarak önerilen konuşmalara geçildi ancak üyeler tarafından konu önerilmedi. Sonrasında bir önceki toplantı tutanağının görüşülmesine geçilerek tutana oy birliği ile onaylandı.

Meclis toplantısının 5’inci gündem maddesi olan Ayvacık Behramkale Koruma Amaçlı İmar Planı Yapımı işinin yaptırılabilmesi için Kültür ve Turizm Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne yetki verilmesi konusu görüşüldü. Bu konuda söz almak isteyen olmayınca oylamaya geçilerek madde oy birliği ile onaylandı. Bir sonraki maddede Kumkale Köyü 2058 Parselde 14.329.00 metrekare tarla vasıflı alan içinde Mustafa Yücel isimli vatandaşa ait olan tarla, yine aynı kişinin 12.07.2017 tarihinde verdiği dilekçe ile Şehitlik olan dilimi İl Özel İdareye bağışlandı. Bağış kararı Mecliste okunarak üyeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

“DESTEKLEMELER OY BEKLENTİSİYLE VERİLİYOR”

Gündem dışı maddelerin görüşülmesi esnasında söz isteyen CHP Ayvacık İl Genel Meclis Üyesi Ali Akıncı şunları kaydetti: “İsterseniz kredi verdiğimiz ahırları, destekleme verdiğimiz arı kovanlarını bir gezelim. Desteklemelerin, destek için her çiftçiye verilen mazotun doğru yere gidip gitmediği takip edilmelidir. Bunlar takip edilmediği sürece bu desteklemeler yok olup gidiyor. Üreticinin eline geçmiyor. Ziraat Odaları bu ülkede bütün çiftçilerin Odasıdır. Et Birliği, Süt Birliği, Damızlık Birliği, Koyun Birliği, Keçi Birliği gibi bir sürü birliklerle Ziraat Odalarını paramparça ettik. Odalardan dosya yapımını aldık İlçe Tarım Müdürlüklerine verdik. Dosya yapmak İlçe Tarım Müdürlüğünün görevi mi? Bütün Birlikler çiftçinin üreticinin sırtından geçinen yandaşlarla dolu. Desteklemelerin amacına uygun olarak gitmediğini, bunları oy peşinde koşmak adına sadece yapmak için yaptığınızı söylüyorum.”

CHP Ayvacık İl Genel Meclis Üyesi Ali Akıncı’nın konuşmasına cevaben söz isteyen bir Meclis Üyesi olmayınca Başkan Ömer Şahin tarafından Ağustos Ayı ikinci oturumu kapatıldı.

Engin Ören


Çanakkale il genel meclisi il özel idare kumkale-köyü mustafa-yücel oturum tarla-bağışı Bu haber 03/08/2017, Perşembe günü yayınlandı, 132 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com