Çanakkale için güç birliği

Hayırseverlerin bir araya gelerek kurduğu Çanakkale Güç Birliği Platformu, ilk buluşmasını gerçekleştirdi. İşadamları, STK başkanları, muhtarlar, akademisyenler, girişimciler, sporcular ve Çanakkale’nin çok tanınmış isimlerinin yer aldığı platforma ilerleyen günlerde geniş kapsamlı katılım olması bekleniyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Elemanı Gökhan Bayram’ın açıklamasına göre; Toplumun ihtiyaçlarına yönelik olarak çalışmalarını bir süredir kendi imkanlarıyla sürdüren hayırseverlerin bir araya gelerek kurduğu Çanakkale Güç Birliği Platformu ilk buluşmasını geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. İşadamları, STK başkanları, muhtarlar, akademisyenler, girişimciler, sporcular ve Çanakkale’nin çok tanınmış isimleri Güç Birliği Platformu’nda buluştu.

Ramazan Bayramı öncesinde Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Elemanı Gökhan Bayram’ın çağrısıyla bir araya gelen hayırseverler, üçyüz elli sekiz çocuğa bayramlık alarak büyük bir çalışmaya imza atmışlardı. Bu yardımların daha sistemli ve sürekli hale getirilmesi talebiyle bir araya gelen her meslekten hayırseverler, Çanakkale İçin Güç Birliği dediler. Dardanos Frida Restaurant’ta gerçekleştirilen Güç Birliği platformu ilk buluşmasına ilgi yoğundu.

“ANA TEMA ÖZÜMÜZE DÖNÜŞ”

Toplantıda bir konuşma yapan Çanakkale Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, “Güç birliğimizin ana teması özümüze dönüştür. Bu anlamda yapılacak olan yardımları sürekli ve sistemli hale getirmek için bu platformu kurmuş bulunuyoruz. Herhangi bir dernek, vakıf ve benzeri bir oluşum değiliz. Biz dost meclisiyiz, hayırsever dostlarımızla gücümüzü birleştirdik.” dedi.

DOĞANA BEŞİK, ÖLENE TABUT

Başkan Bayram, konuşmasında “Çok saygın, örnek ve başarılı kişilerle bir aradayız. Onların iyi kalbi, güzel yürekleri kıymetli eserler doğuracaktır. Grubumuz; öksüz, yetim, hasta, zor durumda olan birilerini gördüğünde yüreği yananlardan oluşmaktadır. Ana ilkemiz ‘Doğana Beşik, Ölene Mezar’ olmaktır.” dedi. Çanakkale Güç Birliği Platformu ilk büyük buluşması, Başkan Gökhan Bayram’ın konuşmasının ardından yönetim kurulu ve üyelerin tanıtılması, ilerleyen dönemde yapılacak olan çalışmaların belirlenmesi ve ikramlarla son buldu. Grubun 7 akademisyen, 14 işadamı, 9 kamu yöneticisi, 4 muhtar, 2 emekli, 12 özel sektör yetkilisi, 6 STK başkanından oluştuğu görülürken önümüzdeki günlerde büyük bir katılımın olacağı ifade edildi.,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com