Sıradan Bir Gün!

Sıradan bir güne uyanan kentin sokakları kural ihlalleri konusunda da rutini bozmadı.

Kent merkezi geçtiğimiz günü sakince geçirdi. Olağan bir hafta içi yaşanan kentte özellikle trafik ve çöp noktasında da rutin bozulmadı.

HALK KÖPRÜSÜ’NDEN TÜPLÜ GEÇİŞ

Motosiklet geçişlerinin de yasak olduğu Cuma Pazarı civarı, Sarıçay üzerindeki Halk Köprüsü’nden kucağında tüple geçen bisikletli bir vatandaş dikkat çekti.

BAK ÇÖP KUTUSU!

Çarşı Caddesi üzerinde bulunan bir çöp kutusunun etrafına bırakılmış çöpler vatandaşların dikkatini çekti. Atılan çöpler hem görüntü kirliliğine hem de koku kirliliğine yol açarken, akıllarda neden çöp kutusuna atılmadığı sorusunu getirdi.

ATA’NIN HUZURUNDA NÖBET TUTTU

Yaşlı bir kadın, geçtiğimiz gün Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde 15 dakikaya yakın nöbet tuttu. Bir devlet dairesinde müdür olduğunu iddia eden kadın “Ata’mı hiç unutmadım.” dedi.

KANALİZASYON ÇALIŞMASI

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü Arap İbrahim Paşa Caddesi’nde kanalizasyon çalışması gerçekleştirdi. Kısa sürede sorun halledildikten sonra cadde trafiğe açıldı.

TRAFİK KURALLARINA UYALIM

Trafiğe kapalı bir alan olarak belirlenen Kuyumcular Sokağı’nda park edilen motorlar ve yere düşen bir bisiklet yaya trafiğini olumsuz etkiledi.

 HAVA SICAKLIĞI UYKU GETİRDİ

Hava sıcaklıklarının aşırı yükselmesi vatandaşlara soluğu Halk Bahçesi’nde aldırdı. Bazı vatandaşlar serin havayı bulmuşken bank üzerinde uyumayı tercih etti.

                                                                               

Dilek Akşen, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com