Orman Bakanlığı El Atmalı

Kuruyan çam ağaçları, ağustos ayında da İl Genel Meclisi’nin gündemine geldi. Gündem dışı konuşmasında sadece Çanakkale’nin değil, Ege Bölgesi’nin bir sorunu olduğunu belirten MHP’li Recep Cahit Özer, Orman Bakanlığı’nın bir an önce bu konuya el atması gerektiğini ifade etti.

Çanakkale ve çevresinde kuruyan çam ağaçları hakkında yayımladığımız haberin ardından Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, gazetemizi ve ardından İl Genel Meclisi MHP Grupbaşkanvekili Recep Cahit Özer’i arayarak gerekli bilgilendirme yapmıştı.

Temmuz ayında gündem dışı yaptığı konuşmada kuruyan çam ağaçlarından bahseden MHP’li R. Cahit Özer, şahsını arayarak bilgilendirme yaptığı için Orman Bölge Müdürü’ne teşekkür etti. Özer, “Gündem Gazetesi’nde yayınlanan haberin ardından Orman Baş Müdürümüz şahsımı aradı ve bilgi verdi. Ancak bu olayın sadece Çanakkale ile ilgili olmadığını, geçtiğimiz 15 gün önce Ege bölgesine gittiğimizde gördük. Burdur’da ve Denizli’de aynı şekilde çam ağaçları kurumaları var. Demek ki bu oldukça büyük bir sorun… Orman Bakanlığı’nın el atması gereken bir durum. Ne yazık ki Çanakkale de buradan payını aldı. İl Genel Meclisi huzurunda duyarlılık gösteren, iyi bir bürokratlık örneği gösteren Orman Bölge Müdürü’ne teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Eylem Gözeldere

 

 

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.