Şampiyonlar Milli Takım Kampına Gidiyor

Çanakkale Taekwondosunun gururları, Avrupa şampiyonu sporcularımız Zeynep Taşkın ve Gökçe Göğebakan, katılacakları Dünya ve Avrupa şampiyonaları öncesi 1-22 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Dünya ve Avrupa Şampiyonaları Milli takım kampına katılacaklar.

Sporcular kamp öncesi moral ve motivasyon amaçlı basın ile buluşarak bir toplantı gerçekleştirdiler.

Dünya ve Avrupa Taekwondo Federasyonunun 2017 yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar Taekwondo Dünya Şampiyonası 25-28 Ağustos 2017 tarihleri arasında Mısır’da yapılacak.

Antalya’da 6-8 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında çoğu maçlarını nakavtla olmak üzere toplamda yedi maç alan Milli ve Avrupa şampiyonu sporcumuz Zeynep Taşkın, Dünya taekwondo şampiyonasına gitme hakkını kazandı. Sporcumuz Zeynep Taşkın, 2015 yılında Fransa’da yapılan Avrupa taekwondo şampiyonasında Türkiye’yi temsil ederek Avrupa şampiyonu olmuştu ve şanlı bayrağımızı dalgalandırarak bizlere büyük guru yaşatmıştı.

Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi, “Zeynep Taşkın çok yetenekli ve tecrübeli bir sporcumuz. 2015 yılında Güney Kore’de yapılan Dünya Taekwondo Şampiyonasına katıldı. İlk maçını nakavtla aldı. İkinci maçında dünya şampiyonu olan İranlı rakibi ile karşılaştı. Rakibine az farkla yenilen sporcumuz erken final diye adlandırdığımız maçta şampiyon olan sporcuya yenildi. İnşallah yapılacak olan bu Dünya Taekwondo Şampiyonasında sporcumuz Zeynep’in şampiyon olacağı inancındayım. Çünkü sporcumuz çok hırslı ve gayretli. Günde çift idman yaparak bu şampiyonaya hazırlandık.”

“Avrupa şampiyonu Sporcumuz Gökçe Göğebakan Macaristan’da yapılacak olan Avrupa Taekwondo şampiyonasına katılacak.” diyen Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi ve Anafartalar Spor Kulübü antrenörü Hasan Altunışık, sözlerine şöyle devam etti:

“Ayrıca yıldız sporcularımızdan 37 kg’da Türkiye’yi temsil edecek olan Avrupa şampiyonu sporcumuz Gökçe Göğebakan, 2016 yılında Romanya’da yapılan Yıldızlar Avrupa Taekwondo şampiyonasında bazı maçlarını nakavtla alarak Avrupa şampiyonu olmuştu. Sporcumuz Gökçe fiziken, teknik, taktik, bilgi ve beceri olarak çok yetenekli bir sporcu. Gökçe’nin de yapılacak olan Avrupa şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek İstiklal Marşımızı söyleteceği inancındayım. Bu sporcumuz da yapılacak olan şampiyonaya günde çift idman yaparak hazırlandı” dedi.

Küçük bir açıklama yapan sporcular da ellerinden gelenin en iyisini yaparak, altın madalya almayı hedeflediklerini söylediler. Antrenör ve sporculardan sonra söz alan Gençlik Merkezi Şube Müdürü Cihat Gündüz de; “Biz bu başarılı sporcularımızın her zaman arkalarındayız. Benim onlara inancım tam. Altın madalyayla döneceklerdir.” diyerek sporculara olan inancını belirtti.

Toplantı, çekilen toplu fotoğrafların ardından sona erdi.

Sabih Can DurmuşBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.