Mahalle Sakinlerinin Toz Çilesi

Çanakkale’de devam eden yıkım, inşaat ve alt yapı çalışmaları sırasında ortaya çıkan toz bulutları vatandaşın tepkisine yol açtı.

Çanakkale’de farklı noktalarda aylardır devam etmekte olan alt yapı çalışmalarının trafik yoğunluğundan, gürültüye kadar birçok olumsuz durumu beraberinde getirmesinin üzerine bir de çalışma yapılan yerlerde araç, iş yeri ve evlerin camlarının ve dış cephelerinin toz ile kaplanması vatandaşı çileden çıkardı.

Bir tarafta eski binaların yıkım çakışmaları, diğer yandan hemen her yerde yükselen inşaatların üzerine aylarca sürecek olan alt yapı çalışmaları eklendi. Bu çalışmalar sürerken yapılan kazılar esnasında ortaya çıkan tozlar sokakta park halinde bulunan araçların deyim yerindeyse rengini değiştiriyor. Sokağında kazı yapılan çoğu vatandaşın aynı dertten mustarip olduğu bu durumun şu sıralar en sık görüldüğü yerlerin başında Cevatpaşa Mahallesindeki Kaya Sokak ve İsmetpaşa Mahallesindeki Miralay Şefik Bey Caddesi geliyor. Kazılar esnasında ortaya çıkan toz bulutları arasında nefes almakta bile güçlük çeken mahalle sakinlerinin tek beklentisi ise çalışmaların bir an önce sonra ermesi…

Engin ÖrenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.