Düğün Konvoyunda Büyük Tehlike

Çanakkale’de hemen her hafta sonu görmeye alışık olduğumuz düğün konvoyları şehrin rengi olsa da kendi içinde tehlikeler barındırıyor.

Kentte daha fazla hafta sonları görmeye alışık olduğumuz evlilik veya sünnet için yapılan konvoylar pek üstünde durulmasa da büyük tehlikeler atlatılıyor.

Düğün sahipleri ve konvoya katılanlar, hatta konvoyun geçtiği sokaklardaki vatandaşlar tarafından bile tebessümle karşılansa da, düğün konvoyların şehir içi trafiğinde kazalara gebe bir eylem olarak defalarca karşımıza çıktığı oluyor.

Bunlara güzel bir örnek önceki gün öğleden önce Cevatpaşa Mahallesi’nde Gazi Bulvarı ile Velibey Sokak arasında tur yapan sünnet konvoyu oldu. Bir sünnet düğünü için süslenen ve içinde sünnet çocuğunu taşıyan aracın hemen önünde konvoyu video kameraya alan ve davul, klarnet çalan kişilerin, bindiği kamyonetten ayaklarını sarkıtmaları ve hiçbir yere bağlı olmayan sandalyelerde oturmaları çok üzücü şekilde sonuçlanabilecek bir kazaya davetiye çıkarıyor. Şoförün ani bir fren yapması veya bir tümsekten hızlı bir şekilde geçmesi durumunda araç kasasında bulunanların düşmesinin an meselesi olarak gözlemlendiği bu görüntüler dileriz ki son olur.

Engin Ören

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com