Büyük Kentin Barınağı

Ülkenin en önemli şirketlerinde kurumsal iletişim uzmanlığı yapan çift, büyük şehrin keşmekeşinden yorulunca soluğu Çanakkale’de aldı.

Begüm ve Hakan Karan, İstanbul’daki başarılı kariyerlerini yarıda keserek hayallerinin peşinden Çanakkale’ye geldi.

Herkesin gelebileceği ve aradığını bulabileceği bir kafe fikri ile yola çıkan çift, Çanakkale’ye yerleşerek Kemalyeri Sokak’ta Barınak isimli bir kafe açtı.

Üçüncü nesil kahvecilik anlayışının benimsendiği ve kahvenizin masanızda demlendiği kafede özel günler ve toplantılar düzenleyebilir, kitap okuyabilirsiniz. İşletmeci Hakan Baran; “Biz İstanbul’dan kaçan iletişimci bir çiftiz. Radikal bir kararla kaçış planı yaptık. Dekorasyonda birçok şeyi kendimiz yaptık. Çanakkale’yi çok seviyoruz. Yeni dostlar edinebileceğimiz, dingin bir hayat süreceğimiz hayali ile buradayız. Burası çok fonksiyonlu bir kafe oldu.  İnsanların iyi kahve içmesini hedefledik. Adadan Gelincik Şerbeti getiriyoruz. Kafenin içinde bilgisayarı, tableti yazıcısı olan bir çalışma bölümüz de var, butiğimiz de, kütüphanemiz de.” dedi.

Evcil hayvanlarınızla da gelebileceğiniz Barınak’ta çoğu kafede gözden kaçırılmış ama oldukça önemli olan bir durum da var. Burada çocuklarınızla beraber çeşitli etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz ayrıca çocuklar için de özel bir menü bulunuyor.  İşletmeci Begüm Karan; “Hem ebeveynler için de hem de evcil hayvanı olanlar için vakit geçirilebilecek bir kafe açmış olduk. Ben buradaki kahvenin nereden geldiğini, çekirdeğinin nasıl çekileceğini bilirim. Siz sadece bana nasıl bir kahve içmek istediğinizi söylersiniz. Ben sizin damak tadınıza uygun kahveyi masanızda demlerim. Şu anda en çok en sert ve soğuk içilen kahvemiz Cold Brew’i tadanlar oluyor.”dedi.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.