“Tüm Adaletsizlikleri Adaletle Yıkacağız!”

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Muharrem Erkek, Meclis İçtüzüğü değişikliği teklifinin Genel Kurul’daki görüşmeleri sırasında son madde üzerine söz aldı.

CHP’li Milletvekili Muharrem Erkek, daha önceden yaptığı konuşmalarda içtüzük değişikliğinin neleri getireceğini tekrarlamadan tıpkı Anayasa değişikliği teklifini hazırlayanlar gibi içtüzük değişiklik teklifini hazırlayanların da iyi niyetli olmadığını vurguladı. Vekil Erkek, “Cumhuriyet Gazetesi tutuklu yazarlarından Kadri Gürsel’in yaşadığı hukuksuzluklara da değindi. Muharrem Erkek, sözlerini şöyle tamamladı: “Masum insanlar cezaevinde, masum insanlar cezaevinde suçlularla birlikte çünkü siz muhalefeti, eleştiriyi, düşünceyi ve ifade özgürlüğünü yok etmek istiyorsunuz ama biz ana muhalefet partisi olarak, Cumhuriyet Halk Partisi olarak sizin tüm adaletsizliklerinizi adaletle yıkacağız; adaletle ve her yerde, Mecliste, yollarda, meydanlarda ‘Hak, hukuk, adalet!’ demeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Haber Merkezi


Çanakkale CHP Çanakkale genel kurul iç-tüzük muharrem erkek son-madde Bu haber 29/07/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 149 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com