Seramik Bayramı konser ile son buldu

60’ıncı yılını kutlayan Kale Grubu tarafından düzenlenen Seramik Bayramı etkinlikleri, Anadolu Ensemble Orkestrasının konseri ile son buldu.

Seramik Bayramı etkinlikleri, Kolin Otel Megaron Salonu’nda düzenlen gece ile son buldu. Çimenlik Kalesi’nde yapılacağı duyurulan etkinlik, hava muhalefeti nedeniyle Kolin Otel’de gerçekleştirildi. Yapılan kokteylin ardından Megaron Salonu’na geçen katılımcılar, burada Kale Grubu tarafından hazırlatılan ve Çanakkale 1915 Savaşını anlatan kısa filmi seyrettiler. Gecenin devamında ise Anadolu Ensemble Orkestrası ve vokal grubu “Bitmeyen Ağıt Çanakkale” başlıklı türkülerden oluşan repertuarlarını şairane biçimde katılımcılara aksettirdiler.

Geceye eski Çanakkale ve şu anki Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tayyar Ertem, İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve eşi ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve davetliler katıldı.

Atakan Alkış, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.