Başkan Kahraman’dan Esnafa Uyarı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Sezai Kahraman vatandaşlara, yeni bir sanayi sitesi kuracağız adı altında basılan broşürler ile esnafa yer satmaya çalışanlara itimat etmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Sezai Kahraman gazetemize verdiği röportajda, mevcut sanayi bölgesinin yetersiz olduğunu açıklamıştı. Başkan Kahraman daha sonra ise vatandaşları ayrı bir sanayi sitesi kuracağız adı altında, broşür basıp hisse pazarlayanlara karşı dikkatli olup, itimat etmemelerini, ayrı bir sanayi sitesi programının oluşturulmadığını söyleyerek uyardı. Başkan Kahraman, “Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi kurup, Sanayi Sitesi Kooperatifi adıyla satış yapmaya çalışan vatandaşlar var. Broşür bastırmışlar. Fakat benim incelemelerim broşür sadece resimlerden ibaret. Ayrıca Küçük Sanayi Siteleri öyle ben kurdum oldu diyerek olacak işler değil. Kurşunlu köyünden yer gösteriyorlarmış. Fakat köy muhtarı benim arkadaşım. Köylerinde böyle bir yer olduğuna ve ya sanayi sitesi kurulacağına dair bir haberi yok. Öyle tarım arazisini kafanıza göre sanayi sitesine çeviremezsiniz. Benim bildiğim ne belediyenin, ne de özel idarenin henüz böyle bir çalışması yok. Esnaf arkadaşlarımız kesinlikle bu asılsız yerlere itimat etmesinler. Akıllarına takılanlar varsa da bize müracaat ederlerse elimizden gelen yardımı kendilerine gösteririz. Tekrar uyarıyorum paralarını kaptırmasınlar” dedi.

Kurşunlu Köyü Muhtarı Alaattin Sürücü de konuyu araştırdığını, köylerinde bu yönde herhangi bir çalışma olmadığı gibi, bu vatandaşlara ya da kooperatife ait bir arazinin de kayıtlı olmadığını, köylerinde söylenilen tarzda satılık bir arazi de olmadığını söyledi.

FERİT BEKTAŞ DA UYARDI

Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Ferit Bektaş ise “Bu kurulan kooperatife bilgim dışında beni de üye yapmışlar. Benim hiç bir şekilde bu kooperatifle bir bağlantım yoktur. Zaten hukuki olarak gereken mercilere başvurarak hakkımı arayacağım. Ben de esnaf arkadaş ve kardeşlerime, kesinlikle bu tip ne olduğu bilinmeyen projelere para kaptırmamalarını tavsiye ederim. Eğer bu tip bir çalışma var olsa, biz bizzat gazeteler yoluyla ve yapacağımız toplantılar ile vatandaşları bilgilendirip yardımcı oluruz.” diyerek vatandaşlara paralarını boş işlere harcamamaları konusunda uyarıda bulundu.

Sabih Can Durmuş

 


Çanakkale kooperatif küçük sanayi sitesi sezai-kahraman Bu haber 29/07/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 224 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com