Pazar Yeri Yanıyor!

Cuma Pazarının sıcaklığından şikâyet eden esnaf; “Kışın tepemize yağmur yağıyor, yazın sıcaktan ürünler bozuluyor.” dedi.

Her hafta binlerce kentlinin akın ettiği Cuma pazarı havaların ısınması ile beraber sıcaktan durulmaz bir hal alında esnaf isyan etti.

Her defasında gerekli birimlere başvurduklarını ama hiçbir cevap alamadıklarını dile getiren esnaf;  “Kışın tepemize yağmur yağıyor, yazın sıcaktan ürünler bozuluyor. Vantilatör ile zor duruyoruz. Ne yapacağız biz?” dedi.

“BİR DE MASRAF ETTİLER”

Ayhan Atar: “Kış olur tepemize yağmur dökülür, yaz olur sıcaktan vantilatör ile zor dururuz. Şikâyet hattına kaç kere mesaj attım ama sonuç alamadım.  Bir de buraya milyarlarca lira masraf yapıldı, tadilat edildi. Sonuç ortada, ürünlerimiz bozuluyor.”

Birkan Demiral: “Bakın ben sıcaktan atlet ile duruyorum. Durulmuyor normalde çünkü. Sıcaktan bozulmayacak ürün yok pazarda. Defalarca dile getirdik ama sonuç alamadık.”

Faruk Darıcı: “ Buraya bir de tadilat yaptılar, masraf ettiler.  Akşama kadar meyve sebze buruşuyor, biz zor duruyoruz. Vatandaş akşam serin olmadan pazara gelmiyor. Nasıl olacak bu iş.”

“BAŞKAN GELSİN, ÇAYIMIZI İÇSİN”

Fatma Erol: “ Tezgâhın altına sabah barbunya koy akşama yeşeriyor. Ben buradan Sayın Belediye Başkanı’na sesleniyorum. Gelsin bir bardak çayımızı içsin, Pazar yerinde bir saat dursun.”

CUMARTESİ PAZARINDA NAMAZ YERİ YOK

Cemile Kaya: “Ben şeker hastasıyım, kocam kalp hastası. Ama burada durmak da zorundayız. Sıcak bazen o kadar bunaltıcı oluyor ki. Bu üstümüzdeki nasıl bir kaplama ise olduğu gibi sıcağı aşağı veriyor. Cumartesi pazarına çıkıyorum, orda da namaz kılacak yerimiz yok. Arabaların arasında namaz kılıyoruz. Cami yapılsın demiyoruz ki dört tarafı kapalı bir çadır olsun yeter ki namazımızı zamanında kılalım.” Dilek Akşen

 

 

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com