Halk Bahçesi’nde Yüce Doruk

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yeni Akademi’nin kurucusu ve Tai Chi Eğitmeni, Felsefeci, P.D.R Gelişim ve Öğrenci Koçu Meral Şen ekibi ile birlikte Halk Bahçesi’nde Tai Chi yaptı.

Nefes ve hareket kolaylığına öncelik veren bir meditasyon türü olan Tai Chi ile nefes ve harekete odaklanarak kişinin vücuttaki yaşam gücünü yükseltiyor.

Yüce doruk anlamına gelen ve savunma sanatı hareketlerinin daha yavaş bir şekilde yapıldığı bu spor spiritüel olmaktan öte biyolojik yönüyle ön plana çıkıyor.

Ekibi ile birlikte kökeni Uzakdoğu ve Çin kökenli bu meditasyon sporunu, doğa ile iç içe olarak Halk Bahçesinde gerçekleştiren Meral Şen; “Amacımız beden zihin ve ruh dengesini sağlamaktır. Gün içerisinde sıklıkla bozulan bu dengemizi Tai Chi yaparak düzenlememiz mümkündür. Nefes çalışmaları ile birlikte yapılır. Uzak doğu felsefesine göre zihin maymunla sembolize edilir. Zihin sürekli hareket ettiği için boşalması çok zordur. Burada kastedilen şey zihni toplayarak bir noktaya odaklamaktır.  Tapınak ejderleri tarafından geliştirilen bu sporda hareketleri hızlandırdığınızda savunma sanatına dönüştüğünü görürsünüz. Ölçülülük temel eksendir. İçte dingin dışta enerjik olmamızı sağlar.”dedi.

Başarı atölyesi kuran ve felsefe seminerleri veren Şen; “Eğitimlerimiz ve atölyemiz ücretsizdir. Yeni Akademi adı altında bir sosyal medya hesabımız var. İsteyenler bize oradan ulaşabilir. Ancak Tai Chi eğitimleri ücretlidir. Eğitimler de sekizli form kullanıyoruz. İki ayın sonunda kişi kendi kendine Tai Chi yapabiliyor hale geliyor.”dedi.

Dilek Akşen

 


Çanakkale halk bahçesi spor tai-chi Bu haber 27/07/2017, Perşembe günü yayınlandı, 470 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com