Termik mi O da Ne?

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası girişimleri ile başlayan ve Çanakkale Valiliği koordinasyonda yürütülen “2018 Troia Yılı”ile ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.

Çanakkale için çok ama çok önemli bir konu 2018 Troia yılı…

Büyük düşünürsek ve konuyu tam anlamıyla idrak edebilirsek Troia Yılı organizesini, sunumunu, kent tanıtımını iyi yapabilirsek Çanakkale’de tarih, turizm öne çıkıp ‘termik’ konusu gündemden düşer.

Kültür ve Turizm Bakanı  Prof. Numan Kurtulmuş 2018 Troia yılının önemine değinerek, sürecin başarısı için Bakanlık olarak tüm desteğin sağlanacağını ifade ediyor.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili  Av. Bülent Turan 2018 Troia Yılı ile birlikte Çanakkale ve Türkiye turizmi için önemli bir katma değer üretileceğini ifade ederek, süreç ile ilgili bölgenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına yönelik alt ve üst yapı çalışmaları başta olmak üzere, uluslararası etkinlikler ve tanıtım çalışmalarının başarıya ulaşması içinyapılan çalışmaları titizlikle takip ettiklerini belirtiyor.

Konunun yerel aktörleri de koordinasyon içinde çalışıyor.

Büyük düşünme zamanı…

Öyle, baskılı kalem, tişort, çakmakla yapılan tanıtımlar değil, Çanakkale’nin misyonunu ortaya koyup yeni vizyonunu ön plana çıkaracak girişimler, uygulamalar ile olabilecek bir iş Troia 2018 yılı organizasyonu.

Net açıklama…

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal başkanlığında yapılan toplantıda Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından 2018 Troia yılı kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katıldığı uluslararası turizm fuarları başta olmak üzere yurtdışı tanıtım mecralarında Troia’nın ağırlıklı tema olarak kullanılacağını, uluslararası kültür ve sanat alanlarında etkinliler planlandığını ifade ediliyor. Genel Müdür İrfan Önal,  aynı zamanda 2018 Troia Yılı kapsamında güçlü bir iletişim ve tanıtım stratejisi geliştireceklerini  belirterek  Tanıtma Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan 2018 Troia Yılı koordinasyon birimi tarafından bağlı kurumlar ile toplantılar yapıldığını, toplantılar sonucunca uluslararası etkinlik projeleri üzerinde çalışıldığını, yakın zaman diliminde bu projeler ile ilgili detayları için Çanakkale Valiliği koordinasyonunda 2018 Troia Yılı heyeti ile görüşüleceğini açıklıyor.

“Hayırlısı olsun” demek yetmiyor…

Hep birlikte gayret gösterelim hepimizin olsun. 2018 Troia Yılı Çanakkale’nin ‘sözde’ kalan turizmini ‘gözde kent Çanakkale’ olarak öne  çıkarsın…

Sonrasında;

‘Termik Santral mi? Turizm mi?’ sorusunu dahi soran olmaz  emin olun…

 , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.