Salı Pazarı Doldu Taştı

Salı Pazarında fiyatlar Cuma Pazarının üstüne çıksa da, Çanakkaleli alışverişten geri kalmadı. Dün kurulan Salı Pazarı’nın kalabalığı Cuma Pazarını aratmadı.

Şehirde her salı kurulan pazara bu hafta Çanakkalelilerin ilgisi önceki haftalara oranla çok daha yüksek oldu. Cuma Pazarını aratmayan pazarda kapalı tezgâh sayısının yok denecek kadar az olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Çok sayıda Çanakkalelinin alışveriş yaptığı dünkü pazarda fiyatların, Cuma günü kurulan pazardaki fiyatlara oranla biraz daha arttığı gözlendi. Pazarda en yüksek fiyatlı sebze kilosu 10 TL’den satılan taze börülce oldu. Taze börülceyi kilosu 7 TL ile taze fasulye ve 6 TL ile barbunya takip etti. Yeşilbiberin kilosu ise 4 TL’den alıcı bekledi. Yaz aylarının vazgeçilmezi ve en çok tüketilen meyvesi karpuzun kilosu ise geçen haftalara oranla düşerek 60 Kuruştan tezgâhlardaki yerini aldı. Umurbey şeftali, büyüklüğüne göre 2 TL ile 3 TL arasında satışa sunulurken, Bayramiç Beyazının kilosu 4 TL’den satıldı. Pazarcı esnafı ise alışverişten memnun olduğunu belirtirken fiyatların mevsim şartlarına göre normal seviyelerde seyrettiğinin altını çizdi.

Engin Ören, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com