“Ayvacık’a çivi bile çakılmadı”

 

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Ayvacık ilçesindeki hasar gören ve yıkılan evlerinin hala yapılmamış olduğunu gündeme getirerek “Bir çivi bile çakılmadı” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, ‘Ayvacıklı depremzedelerin evleri ne zaman yapılacak?’sorusunu meclis gündemine taşıdı. Konuşmasına Lozan Antlaşmasının yıl dönümünü kutlayarak başlayan CHP’li Öz, Ayvacık İlçemizdeki depremzedelerin yıkılan evlerinin yapımına Nisan ayında başlanacağının sözü verildiği halde bir çivi dahi çakılmadığının vurgusunu yaptı. Konuşmasının sonunda Muğla’da yaşanan depreme de değinen CHP’li Öz; “Geçtiğimiz gün deprem yaşayan Muğlalı hemşerilerime de geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

“hani evler ücretsiz yapılacaktı”

CHP Milletvekili Bülent Öz, henüz hiçbir çalışmanın başlamadığını ifade ederek, “2017 Şubat ayında Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki depremde Taşağıl, Tuzla, Yukarıköy, Çamköy ve Gülpınar köylerinde hasar ve yıkım meydana gelmişti. Evleri yıkılan, hasar gören köylümüz AFAD’ın kurduğu konteyner evlerde yaşamaktadır. Deprem bölgesini ziyaret eden AK Parti milletvekilleri ve Hükümet yetkilileri müjde vererek evlerin ücretsiz yapılacağını dile getirmişlerdi. 18 Mart törenlerinde Çanakkale’ye gelen Başbakan, depremzedeleri ziyaretinde, evlerin temellerinin 9 Nisan’da atılacağı sözünü vermişti. Bugün itibarıyla bölgeye bir çivi dahi çakılmamıştır.”dedi.

Depremzedeler Mağdur mu Kalacaklar?

Milletvekili Öz ücretsiz yapılacağı dile getirilen evlerin ne zaman yapılacağını sorarak; “Ücretsiz yapılacak denilen evlerin şimdi yirmi yıllık kredi ödemesini kabul edenler için yapılacağı söylentileri doğru mudur? Doğruysa, ödeyemeyecek olan vatandaşımız mağdur mu kalacaktır? Ücretsiz yapılacağının sözünü verdiğiniz evlerin yapımına ne zaman başlamayı planlıyorsunuz?” dedi.

Haber Merkezi

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com