YİNE O ÇAĞRI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeliğinden emekli Prof. Dr. Doğan Perinçek, deprem sonrası  Çan ve köylerine inceleme yapmaya gideceğini duyurdu.

Emekli profesör bunu söylüyor…

Perinçek, “Bayramiç-Çan-Biga arasında büyük deprem olmayalı 280 yıl olmuş. Zamanımız az ve en kısa zamanda yöredeki köylerde güçlendirme çalışmaları gözden geçirilmeli. Her şeyi devletten beklememeliyiz. Yerel yönetimler, halkımızın kendi çabaları ve devletin katkısıyla hep birlikte bu sorunun üstesinde gelebiliriz. Var-mısınız, ben gönüllü olarak varım” diyor…

Kim diyor?

Emekli profesör diyor…

Peki sizler ne yapıyorsunuz?

Ya da ‘Sayın hocam ne yapabiliriz söyleyin katkı verelim. Çanakkalemiz için, ülkemiz için,çocuklarımız için biz hazırız’ diyor musunuz?

Yerel yönetimler, seçilmiş başkanlar, seçilmiş belediye meclis, il genel meclisi üyeleri, atanmış yöneticiler bir ses verin de  “depremle ilgili eğitim çalışmaları başladı. Çanakkale bu konuda öncü “ diyebilelim.

Aksi halde; olası bir deprem de yıkılan evlerin, yitip giden canların sorumluları arasında sizler de yer alırsınız…

Emekli profesör Doğan Perinçek’in çağrısını yaymak geniş kitlelere ulaştırmak adına yazmaya çalıştım konunun ne kadar önemli olduğunu.

Yoksa; 5 bin yıl önce depremin fay hattından meydana geldiğini bilen Sümerler ve 21. Yüzyılda depremleri zinaya bağlayan insanlar arasında bir terslik olduğunu ben de biliyorum ve onları kaale almıyorum…

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com