Koza Gençlik Derneği çalıştay düzenledi

Çanakkale Koza Gençlik Derneği Yaygın Eğitim Çalıştayı düzenledi.

Çanakkale Koza Gençlik Derneğinin Türkiye’deki ortaklık ve yürütücülüğünü üstlendiği CooperActive II projesi kapsamında “Gençlik Çalışmalarında Yaygın Eğitim Çalıştayı” düzenlendi.

Yenilikler İçin İşbirliği ve İyi Örneklerin Değişimi adı altında, Avrupa Komisyonu tarafından hibelendirilen ve Bulgaristan, Danimarka, Romanya, İspanya, Polonya, Letonya, Estonya, İtalya’dan kuruluşların yanısıra, Türkiye’den Çanakkale Koza Gençlik Derneği ortaklığında hayata geçirilen proje kapsamında çalıştay düzenlendi.

Çanakkale İl Dernekler Müdürlüğü ve Halk Eğitim ve ASO Müdürlüğü ile işbirliği ile yürütülen çalıştayda Halk Eğitim ve ASO Müdürlüğü yetkilileri ve eğitmenleri, Çanakkale Gençlik Merkezi yetkilileri, çeşitli stk yöneticileri ve Çanakkale Koza Gençlik Derneği gönüllüleri katılımcı olarak yer aldı.  Dernek Başkanı Aylin Cilasın’ın da hazır bulunduğu çalıştay açılışında, Asbaşkan Celil Kankaya dernek ve faaliyetleri hakkında kısa bilgiler verdi. Daha sonra söz alan dernek Saha Koordinatörü Gökhan Ekdi, CooperActive II projesi, proje kapsamında Çanakkale yerelinde bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar, çalıştayın amacı ve bundan sonraki süreç hakkında bilgiler verdi.

Çalıştayda elde edilen sonuçları paylaşmak üzere Eylül ayında Bulgaristan’ın Sofya şehrinde düzenlenecek final toplantısına temsilci gönderileceğini dile getiren Ekdi, bu toplantı için Avrupa Komisyonu ve Parlamentosu’ndan delegelerin de toplantıda hazır bulunacağını belirtti. Gayet verimli geçen çalıştay neticesinde toplanan sonuçlar raporlanırken, katılımcılar da sertifikalarını aldı.

Haber Merkezi, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com