Denizde İki IŞIK Söndü

Ayvacık Belediyesi Kadırga Koyu Tesisleri’nde arkadaşlarıyla denize girerken kalp krizi geçiren 22 yaşındaki Onur Işık, hayatını kaybetti. Aynı gün Çanakkale İskelesi’nde boğulmak üzereyken kurtarılıp yoğun bakım altına alınan İbrahim Işık adındaki genç de dün hayata gözlerini yumdu.

Önceki gün Ayvacık Belediyesine ait Kadırga Koyu’ndaki günübirlik tesislerde arkadaşları ile birlikte denize girmeye giden 22 yaşındaki Onur Işık, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Son olarak Ayvacık Belediyesinde stajyer olarak çalışan ve önceki hafta staj belgesini alan Onur Işık, 20 gün sonra yeni bir işe başlayacaktı. Yeni işine başlamadan arkadaşlarıyla güzel bir gün geçirmek isteyen Işık, denize girdikten kısa bir süre sonra rahatsızlandığını belirterek arkadaşların yardımı ile deniz kenarına getirildi.

İLK MÜDAHALE OLAY YERİNDEKİ AMBULANSTA YAPILDI

Bilincini kaybeden Onur Işık’a ilk müdahale olay yerine başka bir hasta için gelen ambulans görevlileri tarafından yapıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Işık’a sağlık görevlileri tarafından kalp masajı yapılmaya başlandı. Duran kalbi görevlilerin müdahaleleri ile 2 kez çalıştırılan Işık, kalbinin tekrar durması üzerine yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ambulans tarafından Ayvacık Devlet Hastanesinin morguna getirilen Işık, dün ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazı ile Ayvacık Mezarlığında toprağa verildi. Onur Işık’ın sosyal medya hesabındaki son yer paylaşımının Assos-Kadırga Koyu olması da, genç yaşta kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Onur Işık’ın sevenlerinin acısını katladı.

ÇANAKKALE’DE BOĞULAN GENÇ HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Pazar günü saat 16:00 sıralarında ise Çanakkale Şehir İskelesi’nde bulunan vatandaşlar denizde bir kişinin çırpındığını görerek 112 ve 155’i aradı. Yüzme bilmediği öğrenilen adam bir süre suda çırpındıktan sonra yaklaşık 25 dakika su altında kaldı. İhbar sonucu olay yerine gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı SAGET-7 botu ve Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı deniz polisi ekipleri İbrahim Işık ismindeki vatandaşı sudan sedye ile çıkardı. Çanakkale Devlet Hastanesi Acil servisine kaldırılan Işık, Devlet Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım Servisine sevk edildi. Genç yaşlarda olduğu belirtilen İbrahim Işık, Nöroloji Yoğun Bakım ünitesinde tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Işık, dün öğle saatlerinde yaşama veda etti.

Atakan Alkış – Engin Ören

 , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.