Yorgun gelin olmayın!

5 sene önce Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Önümüzdeki hafta Sami Aygündüz ile dünya evine girecek olan Diyetisyen Begüm Kuran düğüne son bir hafta kala gelinlere tavsiyelerde bulundu.

Diyetisyen Begüm Kuran düğününe bir hafta kala bir yandan telaş içerisinde organizasyon ile ilgileniyor bir yandan da formunu korumaya ve zinde kalmaya çalışıyor.

Hemen her gelinin düğüne son bir hafta kala çok yorulduğunu ve telaş içerisinde koştururken yanlış beslendiğini ifade eden Diyetisyen Kuran; “ Son bir hafta çok önemlidir. Aslında gelinin en sakin geçirmesi gereken haftadır ama düğün hazırlıkları, gelinlik, yeni kurulacak düzen bir de heyecan derken metabolizma bir anda çöker. İşte bu son bir haftada sağlıklı ve düzenli beslenmek oldukça önemlidir.” diyerek yeni gelinlere kendi sırlarını şu sözlerle açıkladı:

“Öncelikle bu hafta erken yatıyorum ki güne erken başlayabileyim. Eğer gece geç yatarsanız vücuttaki kortizol seviyesi yükselir bu da ödem oluşturur. Kahvaltı da protein almaya dikkat ediyorum, tahıllı kızarmış ekmek yiyorum. Her gün mutlaka yeşil çay tüketiyorum. Yaklaşık iki saat sonra 45 dakika boyunca yürüyorum. Hemen ardından muzlu bir ara öğünüm var. Bazen de muzlu ara öğün yerine çilekli fitshake hazırlıyorum.  Heyecan adrenalin hormonunu yükselttiği için  kalp atışı hızlanıyor ve metabolizma çok yüksek seviyede çalışıyor. O yüzden bu düşük kalorili tatlıları tercih ediyorum.  Sırlarıma gelince; günde iki kere ayran bir kere de maden suyu içiyorum. Toplamda iki saat fiziksel aktivitemi asla atlamıyorum. Yeşil çayımı ise buzlu içiyorum.”

Dilek Akşen

 


avsiyeler begüm-kurant Çanakkale diyetisyen Bu haber 23/07/2017, Pazar günü yayınlandı, 281 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com