Karadağ; “Yenilenme Sürecine Giriyoruz”

Çanakkale’nin il ve ilçelerindeki delege komisyonlarının kurularak delege seçimlerine başlandığını ifade eden AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Genel Başkanımız olarak seçilmesinin ardından yenilenme sürecine giriyoruz.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Karadağ, delege seçimleri ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Demokrasi, değişim ve reform sloganıyla Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Genel Başkanımız olarak seçilmesinin ardından yenilenme sürecine giriyoruz. Bunun da ilk adımı delege seçimleri akabinde kongrelerimiz olacaktır. 2019 seçimlerine daha dinamik, daha güçlü ve yeni ekiplerle girmek için delege komisyonları oluşturduk. Demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerin ilkini delege seçimleri ile yapacağız. Değişimi sağlayıp, daha müreffeh ve kalkınmış bir Türkiye için reformlarımızı hayata geçireceğiz.

Bu çerçevede bu hafta itibariyle Merkez ilçe dahil 12 ilçemizde ilçe kongre delegelerimizi demokrasi şöleni içerisinde seçeceğiz. Bu hafta başlayan delege seçim süreci 23 Temmuzda sona erecek. Delege seçimleri ile ilgili tüm ilçe başkanlıklarımız ve köy ve mahalle temsilciliklerimiz tüzüğümüz ve kongre yönetmeliğimiz dahilinde gerekli ilanları yapmak suretiyle yasal prosedürü tamamlamış ve seçimlere başlamıştır. Bu sürecin daha sağlıklı yürümesi için Genel Merkez Teşkilat Başkanlığının talimatıyla il genelindeki delege sürecini yönetmek için İl Başkan Yardımcılarımız ile birlikte, Kongre süreci için kurulan bir komisyon yetkilendirdik.

Öte yandan 2 beldemizde 100 her ilçemizde 400 delegenin seçimi yapılacak. Çanakkale’mizde kongrelere Küçükkuyu beldemiz ve devamında Türkiye’nin en büyük beldesi Kepez beldemiz ile devam edeceğiz.

Delege seçimlerini tamamladıktan sonra da 5 Ağustos itibariyle ilçe ve belde kongrelerimize başlayacağız” dedi.

Haber Merkezi

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.