6. Yılında Heyecan Dorukta!

5 sene önce Güncel Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çan Belediyesi’nce bu yıl 6. kez 29 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan ata sporumuz yağlı pehlivan güreşlerine, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu herkesi davet ediyor.

Çan Hacılar Altı Mevkiinde gelenek ve göreneklerimize uygun olarak düzenlenecek olan yağlı pehlivan güreşlerinde, ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelecek binlerce vatandaşa ev sahipliği yapacak. Çan Er Meydanı’nda, güreş sporcusu çok sayıda başpehlivan, sergileyecekleri mücadelelerde güç ve kuvvetlerini tüm güreş severlere gösterecekler.

Tek Rumeli ve Ton TV kanallarından canlı yayınlanacak çan belediyesi 6. Yağlı pehlivan güreşlerinde Kırkpınar’da nam salmış onlarca başpehlivan ve yüzlerce güreşçiyle birlikte geçmiş yıllarda olduğu gibi coşkulu bir gün güreş severleri bekliyor olacak.

Yaklaşmakta olan 6. yağlı pehlivan güreşlerine dair açıklama yapan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu; “Çan Belediyesi Er Meydanı’nda bu yıl inşallah 6. kez düzenlediğimiz ata sporumuzla yine halkımızın karşısına çıkacağız. Hedefimiz, medeniyet ve kültürümüzün, maddi ve manevi temellerine sahip çıkarak, bu ata sporumuzu Çan’ımızda ayağa kaldırmaktır. Amacımız ecdadımızdan devraldığımız mirası Çan Belediyesi olarak Çanlılarla birlikte geleceğe taşımaktır.” dedi.  

Haber Merkezi

 


abdurrahman-kuzu çan belediyesi Çanakkale pehlivanlar yağlı-güreş Bu haber 20/07/2017, Perşembe günü yayınlandı, 180 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com