Üniversitemiz Büyüyor

Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun ‘Fakülte’ olması dolayısıyla açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Üniversitemiz her geçen gün büyüyerek eğitim hayatına devam ediyor.” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun ‘Fakülte’ olması yönünde verilen talebin onaylandığını belirtti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senatosunda görüşülüp onaylanan Fakülte olma başvurusu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 06/07/2017 tarih ile Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun, Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne dönüştürülmesi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca uygun görülerek yayınlanmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi.

Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun mevcut durumu hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde şu anda aktif olarak Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Bankacılık ve Finans olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Halen 360 öğrencisi olan bölüm, 2017-2018 eğitim öğretim yılında örgün öğretime 60, ikinci öğretime 60 öğrenci alarak eğitim ve öğretime devam edecektir.

Bankacılık ve Finans Bölümü 60 öğrenci alarak ilk eğitim ve öğretim faaliyetlerine 2017-2018 eğitim öğretim döneminde başlayacaktır” şeklinde ifade etti. Turan, “Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Fakülte olma süreci tamamlandıktan sonra İnsan Kaynakları Yönetimi, Dış Ticaret İşlemleri ve Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Endüstri Ekonomisi, Teknoloji ve Değer Yönetimi bölümleri açılarak, geleceğin ihtiyaç duyduğu donanımlara sahip öğrenci yetiştirilerek ülkenin kalkınma ve büyümesine destek sağlanması hedeflenmektedir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemiz, her geçen gün büyüyerek eğitim hayatına devam ediyor. Şehrimizin en büyük ilçelerinden olan Bigamıza ve Çanakkalemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Haber Merkezi

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com