Yıldırım yangın çıkardı

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ayvacık ilçesine bağlı Kırca ve Yenice ilçesinin Pazarköy köylerinde yıldırım düşmesi kaynaklı orman yangınları meydana geldi.

Ayvacık ilçesine bağlı Kırca köyünde önceki gün yıldırım düşmesi kaynaklı orman yangını meydana geldi. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre Pazartesi akşam saat 17.10’da Kırca köyü yakınlarında bir çam ağacına yıldırım düştü.

Yıldırımın düştüğü yere çok yakın mesafede bulunan taş ocağındaki bir işçi tarafından yapılan ihbar doğrultusunda Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler 17.20’de olay yerine ulaştı. Arazinin kırık yapısından dolayı yangının meydana geldiği yere ulaşamayan ekipler olay yerine en yakın bir cevizlikten 400 metre hortum çekerek yangına müdahale etti. Aynı saatlerde Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne ait helikopter yangına müdahale için havalandı. Helikopter bölgeye ulaştıktan sonra havadan müdahaleye başlayarak 9 seferde toplam 23 tona yakın su attı. 3 arazöz, 1 ilk müdahale aracı, 1 su ikmal aracı, 1 dozer ve 23 işçi ile müdahale edilen yangın 18.30’da kontrol altına alınırken toplam olarak 1000 metrekare ormanlık alan yandı.

Yine Yenice ilçesinin Pazarköy köyünde yıldırım düşmesi sonucu 20.35’te yangın çıktığı yönünde ihbar gelmesi üzerine, 20.50’de olay yerine ulaşan 2 arazöz ve 10 kişilik ekip, yaptığı çalışmayla yangını kısa sürede kontrol altına aldı.

Engin Ören


Çanakkale kötü kötü-hava yıldırım Bu haber 18/07/2017, Salı günü yayınlandı, 142 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com