Tartışmalı Caz Festivali’nin yeri değişti

Bozcaada’da ormanlık alan içerisinde yapılacağı duyurulan Bozcaada Caz Festivali kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu. Yangın çıkacağı endişesiyle gelen tepkiler üzerine geçtiğimiz cumartesi günü bir araya gelen organizasyon yetkilileri, işletme yetkilisi ve Bozcaada Forum temsilcisi ve Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz caz festivalinin Bozcaada Manastırı’nda yapılması kararını aldı.
28-30 Temmuz tarihleri arasında Bozcaada Pavli Çamlığı’nda düzenleneceği duyurulan Bozcaada Caz Festivali kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu. Ormanlık alanda yangın çıkmasından endişe duyan Bozcaada halkı tepkilerini çeşitli mecralarda dile getirmişti. Bu tepkiler sonuç verdi. Geçtiğimiz Cumartesi akşamüstü Bozcaada Belediye Başkanlığı makamında toplanan organizasyon yetkilileri, işletme yetkilisi ve Bozcaada Forum temsilcisi ve Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz festival alanının değişmesi konusunda hem fikir oldu.

Festival, güzel manzaraya sahip ve seyrek bitki örtüsünü barındıran Bozcaada Manastırı’nda yapılacak. Konuyla ilgili sosyal medya hesabında açıklamada bulunan Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz; “Bize düşen, ülkemizin şu nazik döneminde hasret kaldığı uzlaşı ve hoşgörü kültürünü bize tekrar yaşattıkları için, her iki tarafı samimiyetle alkışlamaktır. Hep belirttiğimiz gibi Bozcaada Caz Festivali, Bozcaada’ya çok yakışacaktır. Umarım önümüzdeki yıllarda da devamlılığı sağlanacak ve kültür sanat adası Bozcaada, geleneksel hale gelecek özel bir festivali daha portföyüne katacaktır” dedi. Atakan Alkış

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com