‘Milli Birlik’le Yürüdüler

15 Temmuz Şehitlerini Anma Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kent protokolünün katılımıyla çelenk sunma töreninin ardından Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşe coşku dolu bir kalabalık eşlik etti.

15 Temmuz Darbe Girişimi Anma etkinlikleri 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü ile başladı. Çanakkale Valiliği öncülüğünde başlayan yürüyüşe çok sayıda vatandaş katıldı. İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun ardından, Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına valilik çelengi konuldu. Çelengin konulması esnasında rüzgârın da etkisiyle küçük bir kaza yaşandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşlarının uygulayıcı kurum olarak katıldığı yürüyüş Cumhuriyet Meydanından İskele Meydanına kadar sürdü.

Yürüyüşe Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tayyar Ertem, Belediye Başkan Vekili Mehmet Soylu, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, MHP İl Başkanı Hakan Pınar, kurum ve daire müdürleri, kurum çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

Dilek Akşen

 , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com