Milli Birlik Taekwondo Şampiyonası

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Günü Açık Hava Taekwondo Marmara Şampiyonası Çağlar Kaynak Basketbol sahasında gerçekleştirildi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Acık Hava Taekwondo Marmara şampiyonası 15 Temmuz Cumartesi akşamı Morabbin Park içerisinde bulunan Çağlar Kaynak basketbol sahasında yapıldı. Şampiyonaya Dünya, Avrupa ve Uluslararası şampiyonalarda dereceler almış sporcular da katıldı. Taekwondo sporuna meraklı yüzlerce Çanakkaleli Çağlar Kaynak basketbol sahasını doldurdu.

Şampiyonada konuşma yapan Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık şunları söyledi: “15 Temmuz 2016 tarihinde, büyük bir cesaretle bedenini tankların önüne siper eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak onları yad etmek amacıyla böyle bir şampiyona düzenledik. Cumhurbaşkanımızın bu önemli gecede meydanlarda olmamız çağrısında bulunmasından dolayı biz de Çanakkale Taekwondo İl Temsilciliği olarak bizlere düşen görevi yerine getirmiş olduk. Çanakkale Bu şampiyonanın Ağustos ayında Antalya’da yapılacak olan minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası öncesi olmasından dolayı sporcularımızın performansını ve eksiklikleri görme fırsatı bulduk.”

Şampiyonaya Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul, Balıkesir, Tekirdağ ve Kırklareli illerinden 11 kulüp, 112 sporcu katıldı. Şampiyonada Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü 9 birincilik alarak 77 puanla rakiplerine üstünlük sağladı. Şampiyonanın sonunda başarılı sporculara madalya takdim edildi.

Engin Ören

 , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com