KİMSE YOK MU?

Çanakkale il genelinde elektrik hatları bakım, onarım, şebeke yenileme gibi konularda süreli  elektrik kesintileri uygulanıyor. O kesintiler UEDAŞ’ın bilgilendirme sitesinde dakika dakika yayınlanıyor.

Vatandaşın bir diyeceği yok.

Tedbirini alıyor ve süreli kesintinin tamamlanmasını bekliyor.

Fakat, Pazar akşamı yaşananlar  ne süreli ne de süresiz kesintiler kapsamına alınmamalı.

Elektrik kesintilerine İntepe’deki ana hatta meydana gelen arızanın sebep olduğu  güç bela da olsa öğrenildi.  Sistem çökünce, ortalık ana baba gününe döndü. Görevliler zamanında müdahale etse bile, arıza bir türlü giderilemedi.

Kesintilerden Dardanos, Güzelyalı ve İntepe’nin yanı sıra Dümrek, Tevfikiye, Halileli ve Kalafat başta olmak üzere çevredeki tüm köyler etkilendi. Arızanın giderilmesinin ardından durum normale döndü.

Sosyal medya üzerinden elektrik kesintisine karşı sitem eden vatandaşlar, “Böyle rezillik olur mu? Sanki oyun gibiydi. Bırakın karanlıkta kalmayı, tüm elektrikli ev aletleri etkilendi. Buzdolabı, televizyonu bozulan insanlar var. Bu çağda bize yaşatılan bu çileyi yetkililer neden görmüyor” dedi.

Sonuç; elektrik bir geldi, bir gitti. Elektrikli ev aletleri arızalandı. Vatandaş çıldırdı. UEDAŞ ilgilileri bakalım “Arızalanan  elektrikli ev aletlerinin bedelini ödeyeceğiz” diyecek mi?

 



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.