Okullar Hayat Olsun

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen Okullar Hayat Olsun Projesi, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Aycan Özdil Yatılı Bölge Ortaokulu’nda tamamlandı.

 Proje ekibinde; projenin yürütücülüğünü üstlenen Peyzaj Mimarı Prof. Dr. Tülay Cengiz Taşlı ve araştırmacı olarak Peyzaj Mimarı Ceren Sönmez ve Peyzaj Mimarı Gülbeste Ertekin yer aldı. Projedeki amaç; deprem sonrasında ortaya çıkan olumsuz durumlarla bağlantılı olarak çocukların doğa ile bütünleşmesini sağlayarak; kaygı, korku ve stres gibi faktörlerden uzaklaştırılıp, çocuklara doğanın bir parçası olduğunu kavrayabilme olanaklarını sağlamak, çocuklar için farklı öğrenim alanları oluşturmak, çocukların deneyimleyerek öğrenmelerine fırsat tanımak, sorumluluk almalarını sağlamak, çocukları ekip çalışmalarına teşvik etmek ve insanların doğayı koruma bilincini küçük yaşlarda oluşturmak…
Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Şehit Jandarma Uzman Çavuş Aycan Özdil Yatılı Bölge Ortaokulu’nda okuyan öğrencilerle birlikte gerçekleştirilen peyzaj uygulama çalışmasında, okulda ekim/dikim, permakültür uygulamaları, tohum topu yapma ve ağaçlara asmak için kuş yemi hazırlama gibi bir dizi etkinlik de gerçekleştirildi.
Projeyi destekleyen ve gerçekleşmesini sağlayan Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy’a teşekkür eden ekip, projenin bitkilerinin temininde yardımcı olan Ezine Orman Fidanlık Şefliği çalışanlarına da teşekkür etti.

Haber Merkezi, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.