“Her Zaman Demokrasiden Yanayız”

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

“15 Temmuz 2016 tarihinde insanlık dışı eylemlerle ülkemizin birlik ve beraberliğine, hukuk devletine,  cumhuriyet ve demokrasimize karşı hain FETÖ terör örgütü tarafından alçakça darbe girişiminde bulunulmuştur.” diyerek başlayan Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, 250 vatandaşımızın şehit ve 2301 vatandaşımız da gazi olduğunu belirttiği açıklamasına şu ifadelerle devam etti;

“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milletimizin kurduğu cumhuriyeti yıkmaya hiçbir gücün yetmeyeceği açıkça görülmüştür. Milletimiz, 15 Temmuz’da demokrasiyi koruma mücadelesinden başarıyla çıkmıştır. Millet iradesinin her şeyin üstünde olduğu, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tescillenmiştir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, Çanakkale Barosu olarak bir kez daha belirtmek isteriz ki, bizler her zaman hukuk devletinden ve demokrasiden yana tarafız ve devlet içi tüm yapılanmaların karşısındayız.

Darbe girişimine karşı koyarken hayatlarını kaybeden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz. Demokrasi  mücadelesinde milletimiz bu tür girişimlere hiçbir zaman geçit vermeyecektir.

15 Temmuz gününü asla unutmamalıyız ve unutturmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerimizle Milletimizin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyoruz.”

Haber Merkezi

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.