“Şampiyonluğumu Aileme Borçluyum”

Ruse ETU Balkan Triatlon Şampiyonasına katılarak ülkemizi ve kentimizi temsil eden genç sporcu Buse Aygün, triatlon dalında Balkan Şampiyonu oldu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu 2. Sınıf öğrencisi Buse Aygün, Bulgaristan’ın Rusçuk kentinde düzenlenen Triatlon Balkan Şampiyonasına katıldı.  Şampiyon olarak ülkeye dönen Aygün, eğer 2 yıl içerisinde 4 kişi arasından seçilirse 2020 Tokyo Olimpiyatlarında da ülkemizi temsil edecek. Genç sporcu Aygün, 2020’ye kadar Avrupa Şampiyonalarına katılıp, puan toplaması gerektiğini, bunun için de sponsora ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

MARŞIMIZ OKUNURKEN BABAM ÇOK DUYGULANDI

Maddi ve manevi desteklerinden dolayı ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’e teşekkür eden Aygün, şampiyonluk sonrasında İstiklal Marşı okunurken babasının çok duygulandığını ifade ederek; “Hayatımda ilk defa uluslararası bir başarı elde ettim. Çok mutluyum. Bayrağımızı dalgalandırmak, İstiklal Marşımızı tüm sporculara dinletmek en büyük hayalimdi. Bunu gerçekleştirdiğim için çok mutluyum ve gururluyum. İstiklal Marşımız okunurken ki yaşadığım o gurur, babamın duygulanması… Bunlar yaşanması ve yaşatılması gereken duygular. Annem ve babam benim 11 yıllık spor hayatım boyunca hep yanımda oldular, fedakârlık yaptılar. Ben de yaptım. Haklarını ödeyemem. Benimle birlikte her türlü zorluğa karşı direndiler.  İyi ki varlar, onları çok seviyorum.” dedi.

Buse Aygün daha önce, yüzme koşu ve triatlon gibi branşlarda Türkiye Şampiyonluğu, Balkan 5’inciliği, Avrupa 6’cılığı gibi başarılara imza atmıştı.

Dilek Akşen, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.