Güzelyalı’da El Sanatları Sergisi

Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü El Sanatları Kursu sergisinin açılışı geçtiğimiz Perşembe Günü, Güzelyalı Kamelya Kafe’de gerçekleştirildi.

Güzelyalı’da Usta Öğretici Nilüfer Taşören tarafından 2 yıldır verilen El Sanatları Kursu doğrultusunda elde edilen ürünlerin sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Yasemin Şenol, Halk Eğitim Merkezi’nin Usta Öğreticileri ve öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergi kurum müdürü Yasemin Şenol’un açılış konuşmasının ardından, Halk Eğitim Merkezi’nin 1 yıldan beri gerçekleştirdiği Halk Oyunları Kursu öğrencilerinin gösterisi ile devam etti. Açılış sırasında bir konuşma yapan Yasemin Şenol, “Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü olarak Güzelyalı köyünde 2 yıldır El Sanatları Kursu, 1 yıldır da Halk Oyunları Kursu planladık. Bugün kursumuzun sergisini gerçekleştirdik. Kurslarımıza ilgi günden güne artıyor. Güzelyalı’ya diğer şehirlerden gelen kursiyerlerimiz ve yabancı uyruklu kursiyerlerimizde var. Onlarda el sanatlarımızı öğrenip, halk oyunlarımızı oynuyorlar. Bu da bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Bu konuda bizlere destek veren Güzelyalı Muhtarımız Hasan Sağlam beyefendiye de ayrıca teşekkür ederiz.” dedi. Açılış, pilav dağıtımının ardından sona erdi.

Sabih Can Durmuş, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com