Darbe girişimi sonrası koltuklar ve binalar değişti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ile alakası olduğu iddiasıyla Çanakkale’de birçok, üst düzey bürokrat ve yönetici görevlerinden uzaklaştırıldı. Öte yandan Çanakkale Merkez ve diğer ilçelerde faaliyet gösteren birçok dernek ile okullar OHAL kararnamesi ile kapatıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış FETÖ mensuplarının geçtiğimiz yıl 15 Temmuz akşamında eyleme geçirdikleri darbe girişiminin ardından, yurt genelinde FETÖ’ye yönelik operasyonlar artış gösterdi. Bu kapsamda Çanakkale’de birçok üst düzey bürokrat ve yönetici açığa görevlerinden alındı ve aralarından bazıları tutuklandı. Tutuklanan isimlerden biri eski ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner. Görevlerinden uzaklaştırılan diğer kişilerin görevlerinden alındıkları zamanda bulundukları mevkiler ise  şu şekilde; Vali Yardımcısı, Başhekim, Boğaz ve Garnizon Komutanı, Kaymakam , KYK İl Müdürü,  kapatılan ÇAGİAD’ın başkanı…

OKUL VE DERNEKLERE MÜHÜR VURULDU

Öte yandan Çanakkale Merkez ve diğer ilçelerde faaliyet gösteren birçok dernek ile okullar OHAL kararnamesi ile kapatıldı. Kapatılan eğitim kurumları şu şekilde; Özel Çanakkale Gökkuşağı İlkokulu, Özel Türk İlkokulu, Özel Çanakkale Gökkuşağı Ortaokulu, Özel Türk Ortaokulu, Özel Biga Bahar İlkokulu, Özel Türk İlkokulu, Özel Biga Bahar Ortaokulu, Özel Türk Ortaokulu, FEM Dershaneleri. Çanakkale’de kapatılan dernekler ise şu şekilde; Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği , Biga İşadamları Derneği, Dünya Eğitim Gönüllüleri Birliği Derneği, Çanakkale Dostlar Eğitim, Kültür Sanat Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği.

FETÖ’DEN 530 TUTUKLU

15 Temmuz 2016’dan günümüze kadar gelen süreçte Çanakkale’de 3 bine yakın kişi hakkında şüpheli sıfatı ile adli tahkikat yürütüldü. 530 şüpheli ise tutuklandı. Şu sıralarda ise Çanakkale merkezi ve ilçelerle birlikte toplam 300’e yakın soruşturma evrakı tutuklu ve tutuksuz şüpheliler hakkında soruşturmaların devam ediyor.

Atakan Alkış


15 Temmuz bülent turan Çanakkale darbe girişimi fetö kalkışma ömer faruk mutan Bu haber 14/07/2017, Cuma günü yayınlandı, 213 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com