15 Temmuz Milli Birlik Mesajları

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı olması nedeniyle siyasiler ve kurum temsilcileri tarafından mesajlar paylaşıldı…
AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; “Çanakkale halkı da bir an olsun meydanları boş bırakmadan demokrasi nöbeti tuttu. Siyasi parti ayrımı olmaksızın bütün vatandaşlarımız bir araya geldi. Ancak Çanakkale halkı böylesine bir milli birlik ruhu yakalamışken, kimi yöneticiler meydanlara inmediler. Dahası ‘öyle nöbet tutularak demokrat olunmaz’ diyerek meydanlarda direnen vatandaşlarımızı kendilerince küçük görmeye çalıştılar. Bu kendini beğenmiş küçümseyen tavırlara bakanlara inat Çanakkaleliler ‘ölümüne, ölümüne’ diyerek 15 Temmuz destanının öncüsü oldular. Şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu ödemek için her daim çalışacağımıza bir kez daha söz veriyoruz”
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Demokrasiye, insan haklarına, ülkenin bir uçurumun kenarına sürüklenmesine engel olmak için kendi varlığını hiç düşünmeden sokaklara dökülen, bir an olsun düşünmeden bu uğurda canını veren tüm şehitlerimize, gazilerimize minnetlerimi sunarken, acılı ailelere bir kez daha baş sağlığı diliyorum. Demokrasiye, özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına indirilen her türlü darbeye dün olduğu gibi bugün de karşıyız, yarın da karşı olacağız”
Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar; “Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de kendini tahakküm altına almaya çalışanlara direnmiştir. Milletimiz dik duruşu, Cumhuriyete sahip çıkışı ile tarihe imza atmıştır. Cumhuriyete ve demokrasiye yapılan her türlü saldırının ülkemizin huzuruna, refahına, barışına konulmuş bir dinamit olduğu inancıyla; hain kalkışma girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum”
Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu; “O gece vatan savunmasında; tankların, silahların önüne kendini siper eden milletimiz Sünni-Alevi, Türk-Kürt, Çerkez-Roman, sağcı-solcu, zengin-fakir, iktidar-muhalefet demeden tek yürek olarak hainlere geçit vermemiştir. 15 Temmuz’da da yüce milletimiz tıpkı Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi tüm fertleriyle, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmemiştir”
MHP İl Başkanı Hakan Pınar; “Eğer birlik olmazsak, eğer Türk milleti şemsiyesi altında toplanmazsak,  siyasi ve ideolojik önyargıları geri plana itmez, dayanışma ruhunu ayakta tutmazsak son vatanımızda selamızı verecek imamı arasak bile maalesef bulamayacağız. Bu sebeple Türkiye’ye sonuna kadar sahip çıkmalıyız. Türk milleti hainlerden büyüktür. Demokrasi darbeden büyüktür. Türkiye zalimlere yem olamayacak kadar kudretlidir”
Ak Parti Kepez İlçe Bşk. Alper Altınok; “Bize düşen, bu dünyada imtihanımızı şehitlerimize layık olacak şekilde vermeye çalışmaktır. Biliyoruz ki; o gece üniforma giymiş teröristler, asla askerine ‘Mehmet’ diyen milletimizin TSK askeri değildir.Aklını, bedenini, ahlakını terörist başı FETÖ’ye kiraya vermiş alçaklardır, hainlerdir. 15 Temmuz’u  unutmayacağız, unutturmayacağız”
GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu; “Hep birlikte topyekun bu vatana sahip çıkarak; bu milletin gücünü tüm dünyaya gösterdik. Bu ruhun ete kemiğe bürünmüş adı Çanakkale’de Seyit Onbaşı, 15 Temmuz’da ise Ömer Halisdemir’dir. Millet ve devlet olarak şehitlerimizin aziz hatıralarına, geride bıraktıkları emanetlere sahip çıkıp dualarımızı eksik etmeyerek 15 Temmuz ruhunu ilelebet yaşatacağız”
MÜSİAD Çanakkale Şubesi; “Darbeler, tarihin kara lekeleridir ve bizler bunların canlı şahitleriyiz. Demokrasi tüm insanlığa gerekiyor, iktidarların asıl sahibi vesayetçi zihniyetleri değil milletlerdir. Dünya, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016 gecesi yaşadıklarını yargılamaya değil anlamaya çalışmalı. Demokrasi isteyen herkesin, tarihinde birçok darbe yaşamış bir ülkenin vatandaşlarının kendi iradesini ortaya koyarak kazandığı zaferi alkışlaması ve saygı duyması gerekiyor”

Haber Merkezi

 , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.