SAYIN HALKIMIZA DUYURULUR

5 sene önce Cemal Oral Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bozcaada Kaymakamlığı, sosyal medya hesabından adadaki tüm ormanlık alanlara giriş-çıkışların, daha önceden başvurulmuş gerekli izin ve tedbirlerin alındığı projeler haricinde de tüm etkinliklerin 15 Eylül’e kadar yasaklandığını duyurdu.

Yasaklara karşıyız da…

Ormanlık alanda mangal yapıp şiş kebap yapayım derken yangın çıkarmasaydık, onun yerine soğuk sandviçle yetinseydik bu yasak gelmezdi.

Bozcaada Kaymakamlığı ilk açıklamasının ardından yaklaşık 4 saat sonra ise, “Kamuya ait alanlarda çadır kurmak, çadırlarda konaklamak ve 15/09/2017 tarihine kadar Ada’nın tamamında her türlü anız, artık ve çöplük ateşi yakmak yasaktır.” şeklinde ikinci bir açıklamada bulundu.

Şikayet etmemeli bu yasaklardan çünkü ormanları bizler yakıyoruz…

Çadırı kurup önüne kamp ateşi yakmasaydık, toprağın bereketinin yok olduğuna inanıp anız ateşi yakmasaydık ve evsel atıklardan gübre üretimi yapılırken biz ‘yak gitsin, ateş temizliktir” demeseydik bu yasak gelmezdi.

Konu yasaklama olunca, ardından bir de uymayanlara cezası varsa…

Bozcaada Kaymakamlığı duyurusunda “Bu yasağa uymayanlara 6831 Sayılı Orman Kanunu’nun 107. maddesi (Değişik:3/11/1998-3493/13 maddesi) gereğince yasal işlem derhal yapılacaktır” denildi.

Sayın halkımıza duyurulur…

Hayırlı Cumalar…

 

 

 

 

 


Bu haber 13/07/2017, Perşembe günü yayınlandı, 556 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com