Gülpınar halkı zeytinliklerine sahip çıkıyor

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ayvacık’a bağlı Gülpınar köyündeki zeytinliklerin yanına Pınarkale Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulmak istenen jeotermal enerji santrali çalışmalarına karşı, köylüler direnişlerine devam ediyor. Sondaj alanında nöbetlerine devam eden köylüler, ayrıca konu hakkında savcılığa da suç duyurusunda bulundu.

Ayvacık’a bağlı Gülpınar köyü halkı yaşam ve geçim kaynakları olan zeytinliklerin bulunduğu bölgeye Pınarkale Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılmak istenilen jeotermal enerji santraline karşı nöbetlerine devam ediyor.

Geçtiğimiz 8 Temmuz Cumartesi günü eylemlerine başlayan yöre halkı alanları terk etmeyerek jeotermal enerji santraline karşı tepkilerini alanda göstermeyi sürdürüyor. Yaşam alanlarının tahrip edilmesini ve geçim kaynakları olan zeytinliklerin yok edilmesini istemeyen Gülpınarlılar, Ayvacık Kaymakamlığına giderek şikâyet dilekçesi verdi ve Ayvacık Cumhuriyet Savcılığına da suç duyurusunda bulundular.

Yöre halkının direnişi üzerine sondaj çalışması yapan işçilerin çalışma sahalarını terk ettikleri öğrenildi. Gülpınar halkı ise zeytinliklerinin talan edilmesine karşı direnişlerini sürdürüyor.

Atakan Alkış


ayvacık enerji gülpınar zeytinime-dokunma zeytinlikler Bu haber 13/07/2017, Perşembe günü yayınlandı, 170 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com