Esnaflara Müjde

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu gazetemize yaptığı açıklamada prim borcu olan esnaflar için yılsonuna kadar sağlık hizmeti alabilecekleri Bakanlar Kurulu kararının, Ağustos ayına kadar çıkacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, prim borcu olan 1,5 milyon BAĞ-KUR’lu esnafın yılsonuna kadar sağlık hizmeti alabilmesi için Bakanlar Kurulu kararı çıkarılacağını açıklamıştı. Bakan Müezzinoğlu, esnafların bu mağduriyetine kalıcı bir çözüm için yasal düzenleme yapılarak emeklilik ve sağlık priminin ayrılacağını, emeklilik primlerini yatırmamış olsalar bile, sağlık primini yatıran BAĞ-KUR esnafının sağlık hizmeti alabileceğini belirtmişti.

Bu gelişmeler neticesinde gazetemize açıklamada bulunan Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu şunları dile getirdi: “Şu an var olan sistemde birikmiş prim borcu olan esnafın kendisi ve ailesi borcu olan ayı takip eden 2 ay boyunca sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Geçtiğimiz hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu prim borcu bulunan 1,5 milyon esnafın yılsonuna kadar sağlık hizmetlerinden yararlanması için Bakanlar Kurulu kararı alacaklarını belirtti. Biz bu kararın Ağustos ayına kadar alınacağını düşünüyoruz. Çanakkale’de de birçok esnaf biriken prim borcu dolayısıyla sağlık hizmetlerinden yararlanma noktasında mağduriyetler yaşıyor. Beklentimiz Bakan Müezzinoğlu tarafından açıklanan emeklilik ve sağlık priminin ayrılması noktasındaki düzenlemenin bir an önce hayata geçmesi. Böylece esnafların ve ailelerinin yaşadığı bu mağduriyetin kesin suretle önüne geçilmesi sağlanacak. Biz de Oda olarak gelişmeleri an be an takip ediyor olacağız.”

Engin Ören

 


Çanakkale esnaflara-müjde mustafa vurucu Bu haber 12/07/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 114 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com