Dumlupınar Camii’nde Mevlid-i Şerif

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Valiliği tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Dumlupınar Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu.

Geçen yıl 15 Temmuz’da meydana gelen, 249 Şehit verdiğimiz hain darbe girişiminin yıldönümünde Çanakkale Valiliği tarafından 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Programı oluşturuldu. Etkinlikler dün sabah saat 11.00’da Şehitlik Abidesinde başladı. Buradaki programın devamında Barbaros Mahallesinde bulunan Dumlupınar Camiinde Şehitler için Mevlid-i Şerif okunarak dualar edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mevlid programına AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, İl Müftüsü Arif Gökçe, Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve çok sayıda kentli katıldı.

Dumlupınar Camiinde öğle namazını kılan protokol, namazın ardından Mevlid-i Şerifi dinledi. Saat 14.00’da başlayan Mevlid-i Şerif 14.50’ye kadar devam ederken Mevlid ile beraber ilahiler ve kasideler de okundu. Şehitler için dua edilen Mevlid’in ardından cami çıkışında Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan 600 adet Mevlid şekeri dağıtıldı.

Mevlid sonrası cami bahçesinde çok sayıda vatandaşa kırmızı et, bulgur pilavı, tulumba tatlısı ve ayrandan oluşan karavana dağıtılırken Vekil Turan ve Vali Orhan Tavlı ile beraber tüm protokol aynı karavanadan yemeklerini yiyerek programın Güzel Sanatlar Galerisinde yapılacak olan etkinliğine geçti. Engin Ören

 


15 Temmuz Çanakkale demokrasi-günü mevlid-i-şerif milli-birlik şehitleri-anma-günü Bu haber 11/07/2017, Salı günü yayınlandı, 255 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com