APP Plakalı Araçlar Trafikten Men Edilecek

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, APP plaka kullanan araç sahiplerine uygulanacak cezai işlemler konusunda gazetemiz aracılığı ile uyarılarda bulundu.

Çanakkale Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından kentte APP denilen sahte ve mühürsüz plakalara yönelik uygulama ve denetimler artarak devam ediyor. 3 Temmuz’dan sonra geçerli olmaya başlayan kanun ile APP ağır kusur sayılarak TÜVTÜRK Muayene İstasyonlarında bu plakaları taşıyan araçlara muayene yapılmıyor.

Konu ile alakalı görüşlerini gazetemizle paylaşan Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir şunları kaydetti. “3 Temmuz’dan sonra trafik plakalarında yeni bir dönem başladı. Sanayide basılan APP dediğimiz boyasız, mühürsüz plakalar ağır kusur sayıldığından dolayı TÜVTÜRK istasyonlarında muayeneden geçemeyecek. Görüldüğü üzere 3 Temmuzdan sonra Çanakkale’nin farklı noktalarında Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü polisleri tarafından sahte plaklara yönelik uygulamalar sıklıkla yapılmaya başlandı. Uygulama ve kontrollerde APP plaka takılı olan araçlara 427 TL para cezası kesilerek araç sahibine plakasını Odamız mühürlü yasal plaka ile değiştirmesi için süre tanınıyor. Bu süre içerisinde plakasını yenilemeyip tekrar uygulamaya takılan araçlar trafikten men ediliyor.”

“TEK TİP MÜHÜR UYGULAMASI BAŞLADI”

“Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ile İç İşleri Bakanlığı tarafından yapılan çalışma sonrası APP plakaların Odamızın mühürlü plakaları ile değiştirilmesi işlemlerinde rakam 31 TL’ye çekildi. Plakasını değiştiren araçlardan çıkan APP plakaları da yine Emniyet Müdürlüğüne teslim ediyoruz. Bu alanda Federasyon tarafından tüm ülkede tek tip mühür uygulaması başladı. Önümüzdeki günlerde tek tip mühürler elimize ulaşmış olur. Şu an Odamız tarafından basılan mühürlerin geçerliliği devam edecek.”

Engin Ören

 


app-plaka Çanakkale mehmet-ali-demir şoförler-ve-otomobilciler-odası Bu haber 11/07/2017, Salı günü yayınlandı, 96 defa görüntülendi
*