Taşkın Türkiye Şampiyonu  

Milli ve yıldız taekwondocumuz Zeynep Taşkın, Türkiye şampiyonu olarak dünya şampiyonasına katılma yolunu araladı.

Türkiye Taekwondo Federasyonunun 2017 yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar Taekwondo Türkiye Şampiyonası, 06-08 Temmuz 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 74 ilden 2250 sporcu iştirak ettiği şampiyonaya yoğun bir ilgi ve katılım vardı. Bu katılımcı iller arasında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropol şehirler ve iller de bulunmaktaydı. Zorlu müsabakalar yaşandı, sporcular kıyasıya mücadele verdi.

Ülkemizin ve Çanakkale’mizim gururu Avrupa şampiyonu sporcumuz 41 kg yarışan Zeynep Taşkın, yapılan şampiyonada mükemmel maçlar ortaya koydu. Kategorisinde 103 sporcu bulunan Taşkın, beş maçını nakavt olmak kaydıyla 7 maç alarak rakiplerini ortaya koyduğu teknik ve taktikle yendi. Onun yaptığı maçları tüm illerin antrenörleri ilgi ve beğeni ile seyrettiler. Maçta favori olarak gösterilen sporcumuz Zeynep gereğini yerine getirerek Türkiye şampiyonu oldu ve altın madalyayı almayı başardı.

Çanakkale taekwondo il temsilcisi ve Anafartalar Spor Kulübü Antrenörü Hasan Altunışık, “Sporcum Zeynep Taskın’ın almış olduğu bu büyük başarı sporcumuza Dünya taekwondo şampiyonasına katılma vizesini aldırdı. Milli sporcumuz Taşkın, daha önce Avrupa şampiyonu olmuştu inşallah yapılacak olan Dünya şampiyonasında Dünya şampiyonu olarak şanlı bayrağımızı dalgalandıracağı inancındayım.”  

Taekwondo il temsilcisi Altunışık, sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca yıldız sporcularımızdan artı 65 kg da müsabakaya çıkan Doğan Biçici, bazı maçlarını nakavtla alarak  adeta bu şampiyonada ‘ben de varım’ dedi. Fiziki olarak taekwondo sporuna çok yatkın olan sporcumuz bu şampiyonada daha yeni ve tecrübesiz olmasına rağmen mükemmel maçlar ortaya koyarak Türkiye Üçüncülüğünü almayı başardı. Sporcumuz Doğan, bundan sonraki maçlara daha iyi ve gayretli çalışarak daha büyük başarılara imza atacağı inancındayım.                  Şampiyonaya 14 sporcuyla katılarak Çanakkale Taekwondosunun gelişmesi ve başarılı olması için elimizden gelen tüm imkânları seferber ettik. Bu şampiyonaya günde çift idman yaparak hazırlandık. Bu sporun temeli olan minik ve yıldız sporcularımız yarınların Avrupa ve olimpiyat şampiyonları olma aşamasında gayret gösterecekler. Bende il temsilcisi olarak onlara iyi bir ortam sunarak onların daha iyi ortamda spor yapabilmeleri için yetkili kişi ve kuruluşlarla irtibat halinde olacağız.”

Haber Merkezi

 , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.