Orman Bölge Müdürlüğü çam devirdi

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

 

İlimizin değişik yerlerinde kuruyan çamların kaç tanesinin bölgeden çıkarıldığının sayısını bile veremeyen Orman Bölge Müdürlüğü, konuya ilişkin açıklama yapan İl Genel Meclis üyelerini gazetemize sordu.

İlimizde hızla kuruyan çam ağaçları İl Genel Meclisi Temmuz ayı oturumunda konuşuldu.  Haberin gazetemizde yer almasının ardından, Orman Bölge Müdürlüğü Özel Kalemi, gazeteye telefon ederek, çam kurumalarına ilişkin fikir belirten İl Genel Meclisi Üyelerinin isimlerini ve telefon numaralarını istemeleri konunun takipçisi olmadıklarını gösterdi.

4 sene boyunca Orman İşletme Müdürlüğü olarak hizmet veren Bölge Müdürlüğü,2015 yılında yeniden açılmış ve bunun için il genelinde herkes seferber olmuştu ancak sonuç, kent ormanlarına gereken değerin verilmediğini gösterdi. Voleybol ve Futbol Turnuvası düzenlemekten yüzde elli dördü ormanla kaplı olan Çanakkale’ye duyarsız kalan Orman Bölge Müdürlüğü’nün, hızla kuruyan çamlar ile ilgili bir açıklama yapması ve çözüm bulması bekleniyor.

Çan, Yenice, Kalkım, Biga sahil bölgesi, Bayramiç’in küçük bir kısmı ve Kirazlı Mevkiinde bulunan çam ağaçlarında görülen kuruma olayı İl Genel Meclisi Temmuz oturumunda gündem dışı konuşulmuştu.  MHP Grup Başkan Vekili Recep Cahit Özer ve CHP İl Genel Meclis Üyesi Hicri Nalbant konuya değinerek, araştırma raporlarının beklendiğini, ancak raporların gecikirse konunun yoruma açık hale geleceğini dile getirmişti.

Dilek Akşen

 


il genel meclisi kuruyan çamlar orman bölge müdürlüğü Bu haber 10/07/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 101 defa görüntülendi
*