Orman Bölge Müdürlüğü çam devirdi

İlimizin değişik yerlerinde kuruyan çamların kaç tanesinin bölgeden çıkarıldığının sayısını bile veremeyen Orman Bölge Müdürlüğü, konuya ilişkin açıklama yapan İl Genel Meclis üyelerini gazetemize sordu.

İlimizde hızla kuruyan çam ağaçları, İl Genel Meclisi Temmuz ayı oturumunda konuşuldu.  Haberin gazetemizde yer almasının ardından, Orman Bölge Müdürlüğü Özel Kalemi gazeteye telefon ederek, çam kurumalarına ilişkin fikir belirten İl Genel Meclisi Üyelerinin isimlerini ve telefon numaralarını istemeleri, konunun takipçisi olmadıklarını gösterdi.

Voleybol ve Futbol Turnuvası düzenlemekten yüzde elli dördü ormanla kaplı olan Çanakkale’ye duyarsız kalan Orman Bölge Müdürlüğü’nün, hızla kuruyan çamlar ile ilgili bir açıklama yapması ve çözüm bulması bekleniyor.

Çan, Yenice, Kalkım, Biga sahil bölgesi, Bayramiç’in küçük bir kısmı ve Kirazlı Mevkiinde bulunan çam ağaçlarında görülen kuruma olayı, İl Genel Meclisi Temmuz oturumunda gündem dışı konuşulmuştu.  MHP Grup Başkan Vekili Recep Cahit Özer ve CHP İl Genel Meclis Üyesi Hicri Nalbant konuya değinerek, araştırma raporlarının beklendiğini, ancak raporların gecikirse konunun yoruma açık hale geleceğini dile getirmişti., , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com