“İçkimi İçerim, Direksiyon Başına Geçerim!”

Trafik kaza raporlarında yolların iyileştirilmesiyle ölümlü, yaralamalı kaza oranının düştüğü ifade edilirken alkollü araç kullanımının artışının ise önüne geçilemeyişi karayollarında çözülemeyen sorunu gözler önüne seriyor. Çanakkale’de Emniyet Vukuat Bülteni kayıtlarına geçen birkaç örnek adeta “İçkimi içerim, direksiyon başına geçerim” diyenleri öne çıkardı.

O KADAR ALKOLLÜYDÜ Kİ İFADESİ BİLE ALINAMADI

Çanakkale Merkez Cevatpaşa Mahallesi’nde meydana gelen olay, karakol kayıtlarına “Saat 04.00 sıralarında Cevat Paşa Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde meydana gelen Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma olayı ile alakalı olarak polis merkezine getirilen şüpheli H. F. İ., Y. Y. ve M. T. isimli şahısların aşırı derecede alkollü olduklarından dolayı alınan talimatlar doğrultusunda ifadeleri daha sonra alınmak üzere salıverilmişlerdir” şeklinde geçti.

KIRMIZI IŞIĞI GÖRMEDİ

Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesi’nde trafik kontrolü sonrasında ortaya çıkan alkollü araç kullanımı raporu resmi kayıtlara şöyle geçti; “Şüpheli ifadesinde; Motosiklet ile eşini işyerine bırakmak için yola çıktığını, T. Caddesi üzerinde seyir halinde iken Trafik ekibinin durdurarak kırmızı ışık ihlali yaptığını bildirdiklerini, yapılan kontroller neticesinde 1.24 promil alkollü olduğunun anlaşıldığını beyan etmiş, şüpheli hakkında gerekli işlemler yapılmıştır”

KAZA SONRASI ALKOL TESPİTİ

Çanakkale merkez İsmetpaşa Mahallesi’nde meydana gelen olayda  gece saat 00.20 sıralarımda H. Ö. aracı S. Kavşağından T. Caddesine döneceği sırada T. Caddesinden gelerek A. Caddesine dönmek isteyen M. G. K.’nun aracı ile çarpışması sonucu kaza meydana geldi.  Kazada H. Ö. in aracında yolcu olarak bulunan Y. Ö. Yaralandı. M. G. K.’nun 1.70 promil alkollü olduğu tespit edildi. Kaza yerinde trafik ekibince tutanak tanzim edildiği ve  kazanın taraflarının birbirlerinden şikayetçi oldukları bildirildi.

İÇKİSİNİ İÇTİ İSKELEYE GEZMEYE GİTTİ

Çanakkale merkez Cevatpaşa Mahallesi trafik kontrollerinde  ifadesi alınan sürücü O…Ö…  “Alkol aldıktan sonra araç ile dışarı gezmek için çıktım. İskele meydanına geldiğimde trafik polislerinin durdurarak alkol kontrolü yaptılar” dedi. Şüphelinin 1.22 promil alkollü çıktığı ve şüpheli hakkında gerekli işlemlerin yapıldığı bildirildi.

ARAÇ KONTROL RAPORLARI VE SONUÇ

Diğer yandan, haftalık araç kontrol raporlarında  bölge ve şehir içi toplam olarak 1850 aracın kontrol edildiği, 288 araç sürücüsüne  75 bin 581 lira ceza kesildiği ve 35 aracın trafikten men edildiği bildirildi. Alkollü araç kullanımı ise şehir içinde 5 sürücü, bölgede 3 sürücü olarak kayıtlara geçti.

Cemal OralBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com