Her yetişkinin işine yarayacak pratik bilgiler

4 sene önce Güncel Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gündelik hayatınızda sizi rahatsız eden durumlar için bu bilgileri öğrenmeniz şart! İşte her kadının bilmesi gereken pratik bilgiler…

-Bitkilerin en büyük düşmanları saksıların içinde kendiliğinden oluşan kurtlardır. Çiçeğinizin sulama suyuna bir tatlı kaşığı hardal karıştırın. Böylece çiçeklerinizi zararlılardan korumuş olursunuz.

-Spor ayakkabınızdaki lekelerden diş macunuyla kurtulabilirsiniz. Spor ayakkabınızın beyaz noktalarını kullanılmayan bir diş fırçasına diş macunu sürerek fırçalayın.

-Diş macununun bir başka kullanım yeri de soğan ve sarımsak doğrayan kişilerin elleri. Kokusu zor çıkan soğan ve sarımsaktan kurtulmak için ellerinizi diş macunuyla yıkayın.

-Limon denince aklınıza sadece limon suyu ve vitamin C gelir. Oysa bilinen değerlerin dışında, özellikle dondurularak rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir.

-Kış aylarında araç kilidindeki donmaları, el dezenfektanı ile eritebilirsiniz. Anahtara el dezenfektanı sürün, sonra anahtarı kilide yerleştirin. İşlem bu kadar basit.

-Çorabı giymeden önce saç spreyi sıkın. Böylece çorabınızın kaçmasını önlemiş olursunuz.

-Sakız nereye yapışırsa yapışsın, üzerinde biraz buz gezdirin hemen çıkar.

-Kadınların en büyük sıkıntılarından biri de zincirli takıların sürekli birbirine dolanması. Bunun için tek yapmanız gereken pipeti alıp, kolyeyi içinden geçirmeniz. Böylece kolyenizi çantanıza atsanız bile birbirine dolanmayacaktır.

-Çantanızda saatlerce anahtar arıyor ve o kadar anahtar arasında hangisinin kapıyı açacağını kestiremiyorsanız bu fikir hayatınızı kolaylaştıracaktır. Her bir anahtara ayrı renklerde oje sürün. Böyle neyin ne için olduğunu da her zaman hatırlayacaksınız.

Haber Merkezi


Çanakkale günlük-hayat-için-pratik-bilgiler pratik-bilgiler Bu haber 10/07/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 122 defa görüntülendi
*