Her yetişkinin işine yarayacak pratik bilgiler

Gündelik hayatınızda sizi rahatsız eden durumlar için bu bilgileri öğrenmeniz şart! İşte her kadının bilmesi gereken pratik bilgiler…

-Bitkilerin en büyük düşmanları saksıların içinde kendiliğinden oluşan kurtlardır. Çiçeğinizin sulama suyuna bir tatlı kaşığı hardal karıştırın. Böylece çiçeklerinizi zararlılardan korumuş olursunuz.

-Spor ayakkabınızdaki lekelerden diş macunuyla kurtulabilirsiniz. Spor ayakkabınızın beyaz noktalarını kullanılmayan bir diş fırçasına diş macunu sürerek fırçalayın.

-Diş macununun bir başka kullanım yeri de soğan ve sarımsak doğrayan kişilerin elleri. Kokusu zor çıkan soğan ve sarımsaktan kurtulmak için ellerinizi diş macunuyla yıkayın.

-Limon denince aklınıza sadece limon suyu ve vitamin C gelir. Oysa bilinen değerlerin dışında, özellikle dondurularak rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir.

-Kış aylarında araç kilidindeki donmaları, el dezenfektanı ile eritebilirsiniz. Anahtara el dezenfektanı sürün, sonra anahtarı kilide yerleştirin. İşlem bu kadar basit.

-Çorabı giymeden önce saç spreyi sıkın. Böylece çorabınızın kaçmasını önlemiş olursunuz.

-Sakız nereye yapışırsa yapışsın, üzerinde biraz buz gezdirin hemen çıkar.

-Kadınların en büyük sıkıntılarından biri de zincirli takıların sürekli birbirine dolanması. Bunun için tek yapmanız gereken pipeti alıp, kolyeyi içinden geçirmeniz. Böylece kolyenizi çantanıza atsanız bile birbirine dolanmayacaktır.

-Çantanızda saatlerce anahtar arıyor ve o kadar anahtar arasında hangisinin kapıyı açacağını kestiremiyorsanız bu fikir hayatınızı kolaylaştıracaktır. Her bir anahtara ayrı renklerde oje sürün. Böyle neyin ne için olduğunu da her zaman hatırlayacaksınız.

Haber Merkezi, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.